Miliony szpaków nad algierską stolicą niemal zmieniły dzień w noc

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Nad miastem Algier w Algierii zaobserwowano wielkie zgromadzenie szpaków. Stada składające się z niezliczonych ptaków latały tworząc różne formy wyglądające niemal jak żywy organizm.

Oglądanie stada składającego się z milionów szpaków to niezwykły widok. Mieszkańcy dzielnicy Harrach mogli zaobserwować to niezwykłe zjawisko rankiem 28 grudnia 2017 r.

 

Wielu świadków było zdumionych tym co widzą, a niektórzy twierdzili, że gdy ptaki latały nad ich głowami w dziwacznym transie, było ich tak wiele, że dzień niemal zmienił się w noc.

Powód takiego dziwacznego tańca szpaków nie jest dokładnie znany. Jedna z hipotez sugeruje, że gatunek ten ma mechanizmem obrony przed drapieżnikami takimi jak jastrzębie i sokoły. Inna teoria mówi, że szpaki zbierają się w wielkie stada, ponieważ im więcej jest ptaków tym jest im cieplej.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj