Miliony nietoperzy w USA zginęło przez tajemniczego grzyba

Kategorie: 

Źródło: Herald Times Reporter

Nieznana choroba grzybowa niszczy całe populacje nietoperzy w Stanach Zjednoczonych. Syndrom „białego nosa”, bo tak nazywa się ta choroba, w ciągu ostatniej dekady, zabiła w USA ponad 5 mln nietoperzy.

Epidemia cały czas się rozprzestrzenia  i  dotarła już do Kalifornii.  Tamtejsi biolodzy potwierdzili, że znalezione w pobliżu Parku Narodowego Lassen martwe nietoperze,  również padły ofiarą tej choroby. 

 

Syndrom białego nosa nazywa się tak ponieważ na pysku zainfekowanego zwierzęcia pojawia się biały nalot.  Jest to rodzaj grzybicy która niestety jest śmiertelna dla tych latających ssaków.

Choroba ta jest spowodowana przez  zimnolubne grzyby. Pojawiła się nagle ponad dziesięć lat temu i stale poszerza obszar występowania. Przez ostatnią dekadę w wielu regionach Ameryki Północnej, grzybica dosłownie zdewastowała tamtejsze gatunki nietoperzy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Medium

Niestety są pleśnie, które

Niestety są pleśnie, które wolą niskie temperatury, ale żeby rozwijać się na żywych organizmach, w dodatku stałocieplnych, musiałaby być jakaś specjalna przyczyna środowiskowa. Może chodzi o cały system kultur GMO, z których korzystają owady mające kontakt z glifosatem? Glifosat zabija bakteryjne kultury jelitowe, niszczy jelita, a więc i system trawienny stanowiący naturalną barierę obronną ssaków, a nietoperze owadami się żywią!

Portret użytkownika minoduesp

Po pierwsze to nie są gady (!

Po pierwsze to nie są gady (!) tylko ssaki - NIEUKU ! A po drugie te zwierzątka są niezwykle potrzebne i przydatne bo zjadają ogromne ilości komarów i innych latajacych owadów od których byś się nie opędził ! Ale skoro masz taki stosunek do nietoperzy to niech cię te komary zeżrą !

Portret użytkownika baca

parlament europejski też

parlament europejski też doknął syndrom białego grzyba... trzeba nielichych zdolności ze strony matki natury aby wytypować i wyizolować od zdrowego rdzenia populacji najbardziej zdegenerowane szumowiny, zdrajców, zboczeńców i żuli aby mogli spleśnieć w kołchozie w brukseli

 

Skomentuj