Miliony martwych ryb różnych gatunków na plażach w okolicy Galveston.

Kategorie: 

Credit: Jennifer Reynolds

Kilka dni temu donosiliśmy o masowej śmierci ryb w Teksasie a konkretnie w okolicach miasta Galveston. Wszystko wskazuje na to, że problem się nasila a skala zjawiska jest na tyle duża, że potrzebne są odpowiedzi na temat przyczyn tak dużej śmiertelności organizmów morskich. Podobne przypadki mają też miejsce na wybrzeżu Południowej Karoliny.

 

Pierwszym podejrzanym jest hipoksja, czyli niedobór tlenu. Ma to być wynikiem wysokości temperatur a także odpowiednich warunków wietrznych dodatkowo kumulujących nagrzaną wodę. Ta hipoteza ma zostać potwierdzona przez Departament Zdrowia i Kontroli Środowiska.

Kolejną prawdopodobną przyczyną masowego pomoru jest toksyczny czerwony przypływ. Jest to zjawisko występujące cyklicznie. Przyczyną jest okresowe kwitnienie alg, Karenia brevis wyzwalających toksyczne substancje. Dla ludzi kontakt z taką wodą może się skończyć poważną chorobą, dla mniejszych stworzeń kończy się przeważnie śmiercią. Toksyna, jaką uwalniają algi powoduje porażenie układu nerwowego. W przypadku ryb efekt jest podobny do hipoksji,  bo zwierzę się dusi.

Istnieje też możliwość, że ponad milion ryb, jakie zalegają na plażach Galveston i okolic to ofiary kombinacji obu czynników wspomnianych powyżej albo innych,  jeszcze niezidentyfikowanych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kamyczek

Orędzia Maryji, Matki Bożej

Orędzia Maryji, Matki Bożej dane Patrici Mundorf"Moje dzieci, kiedy ujrzycie zdarzenia podane poniżej wiedzcie, że czas Wielkiego Ostrzeżenia będzie bardzo blisko:

 1. Trzęsienia ziemi. Drżenia ziemi.
 2. Powodzie. Ziemia będzie topiona przez wodę.
 3. Wybuchy wulkanów nieczynnych przez wiele lat.
 4. Zmiany pogody: zimno tam gdzie jest gorąco i gorąco tam gdzie jest zimno.
 5. Surowa pogoda: huragany, tornada, monsuny.
 6. Poważne problemy ekonomiczne świata.
 7. Problemy na światowych giełdach.
 8. Głód, susza i brak wody.
 9. Wzrost zabójstw i przestępczości.
 10. Wojny, pogłoski o wojnach, zamachy, pokaz siły.
 11. Szkody i straty w uprawach i zbożach
 12. Padanie populacji zwierząt, choroby.

Wielkie ostrzeżenie jest bardzo blisko." całość orędzia: http://objawienia-nieznane.blog.onet.pl/Objawienia-Maryji-Matki-Bozej-,2,ID416869527,nwięcej o zbliżającym się Ostrzeżeniu na:http://paruzja.info/

Portret użytkownika parum magna

Z całym naleznym szacunkiem

Z całym naleznym szacunkiem do orędzia. ale mam pytanie. Co Matka wie o Poważnych problemach ekonomicznych świata oraz/i problemach na światowych giełdach? Wszystko inne rozumiem i przyjmuję do wiadomości mojej świadomości, ale ekonomia i giełda? 

Portret użytkownika Dr Piotr

Ludzie pewnie jako ostatni

Ludzie pewnie jako ostatni znikną z planety Ziemia dzięki swojej głupocie i bezmyślności, a nasza nauka i technologia tylko przedłuży naszą agonię. Może w następnym "rozdaniu kart" w dziejach Ziemi powstanie mądrzejsza cywilizacja z tego co zostanie lub zupełnie nowa...

Portret użytkownika Czelsi

Będą znaki na słońcu,

Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte(...)

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika cierń

tak, ale czyją winą są

tak, ale czyją winą są podwodne wulkany? Przecież to nie przypadek ani natura tylko źli ludzię stojący za nimi. A za złymi ludźmi wiadomo kto, to też nie przypadek, że ognicte kule spadają tak często na Ziemię...z dyskami zawierającymi technologię kontroli wulkanami, technologię jak niszczyć a nie budować.

Skomentuj