Miliony martwych małży na pacyficznym wybrzeżu Kanady

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W okolicy wyspy Vancouver doszło do niepokojącej masowej śmierci zwierząt morskich. Tym razem giną małże z gatunku przegrzebków. Zarejestrowano już kilka milionów martwych skorupiaków.

 

Niektóre z farm hodowlanych w Kolumbii Brytyjskiej musiała zawiesić swoją działalność ze względu na ginące masowo małże. Były one hodowane, ponieważ przegrzebek to przysmak w tamtej części świata. W sumie aż śmierć poniosło do 10 milionów małży.

 

Podejrzewa się, że przyczyną tego zjawiska jest zwiększenie kwasowości wody morskiej, co mogłoby prowadzić do takich skutków. Ekolog Chris Hurley z University of British Columbia, twierdzi, że nagła śmierć tych stworzeń to skutek zmian klimatu i rozpuszczania się dwutlenku węgla w oceanach.

 

Zazwyczaj pH wód przybrzeżnych wynosi 8,2 jednak niedawno zaczęło się zmieniać i spadło do pH 7,2. Hurley twierdzi, że w Pacyfiku może dochodzić obecnie do osiągnięcia punktu krytycznego jeśli chodzi o zakwaszenie wody morskiej. Zapowiedziano stałe monitorowanie pH wody w celu dokonania pełnej oceny skali zjawiska i jego konsekwencji dla branży hodowców skorupiaków.

 

 

Źródło: GIS Meteo

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Prorok2404

''naukowcy'' znajda mase

''naukowcy'' znajda mase logicznych wytlumaczen...a my robaczki mozemy dalej siedziec i gadac swoje. Zly ten swiat. Czekam na zmiany...nie koniecznie przez katastrofe bo ucierpia jak zawsze niewinni ale niech Bog Zrobi cos zeby caly ten pieprzony ''porzadek'' na Ziemi szlag jasny trafil !!!

Portret użytkownika jako_taki

Taaa... kwaśą minę to ma

Taaa... kwaśą minę to ma  fukusziama hehe przecież dotarła niedawno do wybrzerzy, życzę smacznych pregrzebek w lux. restauracjach, a swoją drogą to aplikacja na martfona nie bęzie potrzebna "śledz swoją kupę" bo będzie samoistnie  świecić w kanałach.

Skomentuj