Miliony ludzi w Afryce z powodu anomalnej suszy pozostaje na skraju śmierci głodowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Biuro ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ opublikowało szokujące dane na temat skutków katastrofalnej suszy, którą obecnie przeżywa Wschodnia Afryka, w tym szczególnie znajdująca się tam Somalia. Według ONZ, co dwunasty mieszkaniec tego kraju głodują z powodu suszy.

 

Eksperci od meteorologii twierdzą, że te zdarzenia zostały wywołane przez bardzo silny efekt El Nino, oddziałujący na cały globalny układ pogodowy. Najtrudniejsza sytuacja panuje w autonomicznym regionie Puntland, w samozwańczym islamskim państwie Somaliland i w samej Somalii. W potrzebie jest 40 procent ludności co odpowiada około 4,7 mln osób.

 

Według ambasadora ONZ w Somalii, Petera de Klerka, susza w kraju tylko się wzmogła, więc liczba osób niedożywionych wzrośnie. De Klerk powiedział, że 58 300 dzieci w Somalii znajduje się już na skraju śmierci z powodu głodu i potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Oprócz Somalii, na skutek suszy cierpi sąsiednia Etiopia. Tam z powodu suszy głoduje 10 milionów ludzi. Wszyscy pamiętają tam wielką susze sprzed 30 lat która spowodowała śmierć głodową miliona Etiopczyków. Obecna susza nęka Etiopię już drugi rok i obecnie co dziesiąty mieszkaniec tego kraju ma problemy ze zdobyciem pożywienia. Aby ratować tych ludzi przeznaczane są potężne środki liczone w miliardach dolarów.

 

Podobna sytuacja jest w pobliskim Zimbabwe. Na skutek suszy, prezydent Zimbabwe, Robert Mugabe, ogłosił stan klęski żywiołowej. Według szacunków aż 2,5 miliona mieszkańców tego kraju wymaga obecnie pilnej pomocy. To 25% całej populacji Zimbabwe.

 

Trudna sytuacja jest też na południu kontynentu. Tam dotknięte anomalną suszą zostało RPA, Namibia i Botswana. Z powodu niemal całkowitego braku deszczu sytuacja staje się rozpaczliwa. Wprowadzono liczne reglamentacje w dostępie do wody. Masowo pada bydło, aa na katastrofę naturalną przygotowują się też rolnicy uprawiający tytoń i bawełnę.

 

Sytuacja w Afryce wygląda źle i niedobory żywności stają się tam już teraz wielkim problemem. Niestety wygląda na to, że to początek katastrofy na dużą skalę. Społeczność międzynarodowa jest zmuszona do pomocy tym krajom, ponieważ w XXI wieku ludzie zaczną tam wkrótce na masową skalę umierać z głodu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Taki film jest - Koniec

Taki film jest - Koniec Dzieciństwa z 2015 r. W tym filmie kryzys rozwiązano tym, że instalacje z ropą przerobiono na system nawadniania Afryki:) - ale nie wpadł na to człowiek:(

Portret użytkownika Plejada 2....

Nasza Planeta jest w

Nasza Planeta jest w stanie wyżywić nawet 70 miliardów ludzi jeśli wszyscy bylibyśmy wege ...obecnie zużywamy ogromnie ilości energii i
, wody i pasz roślinnych do hodowli zwierząt a biedne kraje sprzedają pasze rośline bogatym same cierpiąc głód....ale może jest nadzieja - bo coraz więcej ludzi ma świadomość ile kosztuje wyprodukowanie jednego kotleta.......

Portret użytkownika wujek tomek

Odnośnie korporacji

Odnośnie korporacji eksploatujących afrykę to masz wiele racji. Tym niemniej to ich przyrost naturalny jest bezpośrednim powodem głodu.
Odnośnie natomiast drugiego  zagadnienia - jeżeli modlitwa ci pomaga to super, pomódl się za świat i zostaw do dla siebie (bo rozumiem że Twój destrukcyjny bóg sprowadzi na nas zagładę jak nie będziemy się modlić). 
Przeczytałem kiedyś takie słowa, wybacz odrobinę prostactwa:
Z religią jest jak z penisem,
Masz to dobrze, niemasz to też dobrze,
Ale obnoszenie się z nim publicznie jest mocno nie fajne,
A wciskanie go dzieciom jest wręcz niemoralne.
Zanim zaatakujesz przemyśl.

Portret użytkownika 6 zmysł

Kiedyś widziałem statystyke,

Kiedyś widziałem statystyke, średnia długość życia w Afryce to 40-50 lat, a m.in. Europejczyków 70-80. Musiałbym głębiej poszukać co do hisotrii losów Afryki, i dałbym se rękę uciąć że tam już od bardzo dawna jest głód, choroby i susza. No cóż uczono mnie, żeby przymykać oko na Afryke, niech umierają, przecież to takie normalne

Portret użytkownika 6 zmysł

Nie siej propagandy, bo takie

Nie siej propagandy, bo takie czyny doprowadzą prędzej czy później do rozlewu krwi. Sabotaż!
Aż tak źle w Polsce nie jest, trzeba dziękować każdego dnia.
Ten koleś z filmu prowokuje. Sprawa jest jasna i przejrzysta. Polska nie będzie w tej epoce żadną potęgą gospodarczą, owszem zostaliśmy zmiażdżeni przez zachód, ale ten proces trwał długo, i napewno odbudowa wielkiego przemysłu jest o wiele dłuższym procesem. Nie mniej jednak jakoś wisimy i dyndamy z malutkim przemysłem, ale jest. Rzeczą jasną i świadomą jest, że jeśli chcilibyśmy raptownie podskoczyć gospodarczo do góry, uruchomić produkcję ohoho, to samo przez się jest zrozumiałe, że komuś coś zabierzemy. Tak to działa, jak u nas wskaźniki idą do góry, to gdzie indziej na dół. Następną rzeczą jasną i klarowną, jest, że jesteśmy pod niewidzialnym panowaniem silnijeszego Państwa, nie łudźmy się że tak nie jest, bo tak jest.  Żaden mocny kraj nie dopuści do samowolki, oj nie. W taki czy badź inny sposób wyciągnie bicz i zdzieli pare razy za nieposłuszeństwo. Taka jest w obecnej chwili nasza pozycja. Nie chcemy podzielić losu Ukrainy, a tam zapowiadało się kolorowo, z tego co pamiętam, chińczycy chieli zainwestować w Ukraine - no masz ci los, jeeb boom i nie wiadomo o co chodzi. ( przypuszczam, bo Ukraina to potęga rolnicza). Rozumując dalej, Wiele silnych państw prowadzi sojusz interesów ze sobą, przykładem mogą być skandynawskie państwa, a my że niby co, niby z kim, dookoła wróg czy jak tam. Wiele by tu pisać.
No ale Pan z filmiku oznajmił, że wkładanie pokrzywy do słoika ma podnieść gospodarczo nasz kraj i rozwiązać wiele problemów gospodarczych, w tym najbardziej bezrobocie. Bardzo mądre i przemyślane. Normalnie potentatami w produkcji pokrzywy będziemy, j-e
Piana mi z gęby poleciała, normalnie w pape dostałby jakbym go dorwał z tymi słoikami. Polacy którzy siedzą za granicą, poświęcają sie dla Narodu Polskiego, własnych rodzin, będąc opluwani, dyskryminowani i wyśmiewani, przyworząc kapitał do Polski -to są miliardy złotych! A koleś z filmiku wkłada k-ć fasolkę do słoika i powiada, że cudownie Polska odżyje gospodarczo poniżając przy tym  ludzi będących za granicą. Najchętniej sadzadził bym mu tą fasolkę w odpowiednie miejce.
Sam osobiście bujam się kila lat za granicą i jak mam wydać centa to mi się ręce trzęsą, przywoże wsio do domu, do Polski. Na obecną chwilę nie ma innego sposobu i w najbliższych x-latach nie będzie.
Apeluje do ludzi za granicą, siedźcie tam i zarabiajcie, zwoźcie majątek do Polski. To wy jesteście fabryką Polski!. Lud Polski jest silny. Trzeba cierpliwie czekać i mieć nadzieje, że u władzy zasiądą odpowiedni ludzie i po cichu coś małego odbudujemy. Nie wierzcie w żadne inne alterantywne Bóg wie co, bo takowego nie ma, a napewno w jakieś olejki eteryczne  napewno ponad 150% prudukcji światowej jest w chinach. Wszyskie inne pomysły doprowadzą do katastrofy.  I dajcie sobie spokuj z politykami, wiekszość to są sługusy.
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika ciastek

Czarni nauczyli się leżeć,

Czarni nauczyli się leżeć, wygrzewać na słoneczku i czekać na pomoc z wszystkich stron zamiast pracować. Robią dzieci na potęgę a nie myślą o przyszłości. Ich ewulacja umysłowa skończyła sie na wynalezieniu dzidy i walce z jakimiś zwierzątkami żeby mieć co jejść i nie chcą tego zmieniać. Kiedyś nie byłem rasistą ale jak widziałem jak oni pracują, a raczej jak się obijają bo wiedzą że jak ktoś źle na nich popatrzy to od razu można go posądzić o rasizm i dalej żyć z dotacji i pomocy każdego wokół to oprzytomniałem.

Portret użytkownika wujek tomek

Brutalna prawda:  Pomoc

Brutalna prawda:  Pomoc Afryce powinna zaczynać się od przymusowej sterylizacji po drugim dziecku.  Prymitywy mają po kilkanaścioro dzieci, przy czym ledwo mogą wykarmić dwójkę. Ale robiąc trzecie, czwarte, dwónaste, itd. nie pomyślą czy będą mogli zapewnić im chociażby przeżycie - i wtedy zachodzie, pomóż bo susza, bo dzieci głodują. Gdyby liczyli siły na zamiary to nie wymagali by pomocy.  A tak teraz połowie trzeba pomagać a druga połowa jest w Calais albo już na wyspach - czyli im też trzeba pomagać.
 

Strony

Skomentuj