Miliony ludzi uciekają z Wenezueli w związku z kryzysem humanitarnym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Cztery miliony Wenezuelczyków opuściło już swoje domy w obliczu narastającego kryzysu gospodarczego i politycznego, trawiącego ich państwo. Urzędnicy stwierdzili, że dramatyczne statystyki oznaczają konieczność przekazania dodatkowych środków krajom, które przyjmą do siebie uchodźców.

Specjalny przedstawiciel ONZ ds. wenezuelskich migrantów, Eduardo Stein, zaznaczył, że alarmujące statystyki eksodusu ludności z Wenezueli, podkreślają pilną potrzebę wsparcia społeczności przyjmujących uchodźców:

Narody Ameryki Łacińskiej i Karaibów robią wszystko, co w ich mocy, by zareagować na ten bezprecedensowy kryzys, ale nie można oczekiwać, że będą udzielać migrantom pomocy bez otrzymania wsparcia ze strony organów międzynarodowych.

Obywatele Wenezueli emigrują głównie do krajów Ameryki Łacińskiej. Kolumbia przyjęła już niemal 1,3 miliona Wenezuelczyków, a na drugim miejscu znajduje się Peru, które przygarnęło 768 tysięcy osób. Chile, Ekwador, Brazylia i Argentyna wspólnie przyjęły 1,6 miliona uchodźców, a kraje Ameryki Środkowej i Karaibów również nie zamknęły swoich granic dla potrzebujących. Ostatnie dane dotyczące emigracji z Wenezueli zostały przedstawione w piątek przez komisarza ONZ ds. uchodźców.

Wenezuela przeżywa potężny kryzys gospodarczy i humanitarny, a prezydent Nicolas Maduro został wezwany przez społeczność międzynarodową do złożenia dymisji w związku z oskarżeniami o sfałszowanie wyników wyborów w 2018 roku. Ogólnokrajowe niedobory podstawowych towarów doprowadziły do załamania finansowego. Państwo odnotowało również gwałtowny spadek produkcji ropy naftowej. W marcu ONZ informowało, że ponad 2,7 miliona ludzi uciekło z kraju z powodu braku żywności i leków oraz hiperinflacji i przestępczości. Od tego czasu statystyki jeszcze poszybowały w górę i na chwilę obecną nie widać końca kryzysu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Nie oceniam tych uciekjących

Nie oceniam tych uciekjących ludzi.Jednakże kojarzy mi sie to z pewnym zjawiskiem.Szczury.Jak do piwnicy nie zejdę to one swobodnie hasają.Tyle co światło mocniejsze oświecę, to i tupnę w podłgę. Większośc z nich zmyka w czeluści odmęty.Nie wszystkie jednak ! Pozostają wierni ojczyźnie.Spokojnie trwają na posterunku i patrzą Smile Myślę sobie wtedy,Witam was jednostki WYBITNE 

Portret użytkownika euklides

Kaczyński nie rózni się od

Kaczyński nie rózni się od Chaveza i Maduro. To taki sam zidiociały, zawistny markista. Po ograbieniu wartościowych jednostek i oddaniu tego co wytwarzają swoim marksistowskim towarzyszom, żulom oraz wszelakiej patolgoii dla poparcia w wyborach przyjdzie czas spłaty długów.

Portret użytkownika Illuminat13

9 Podobnie kobiety - w

9 Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, 10 lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności.
11 Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. 12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam4 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. 13 Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. 15 Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają5 w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

Ludobojcy religijni islam

Ludobojcy religijni islam kosciol rzymsko katolicki do niedawna siali zniszczenie poprzes setki lat wojny religijne chciwosc kaplanow i uleglosc krolow im poddanych Teraz jest podobnie upadle religie zastepuja korporacje paliwowo naftowe zbrojeniowe farmaceutyczne bankowe sponsorujace takze i hitlera stalina a goje sie zabijaja  Swiat stanal nad przepascia co widac po sytuacji geopolitycznej na ziemi  Anomalie w przyrodzie spowodowane dzialalnoscia czlowieka ale tez koncem tego swiata to nie lata lecz miesiace Naukowcy mowia o trzydziestu latach miesiace dziela nas od koncowych wydarzen 18 I rozgniewały się narody,
a nadszedł Twój gniew
i pora na umarłych, aby zostali osądzeni,
i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom
i świętym,
i tym, co się boją Twojego imienia,
małym i wielkim,
i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię».

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj