Milioner stworzył w pełni funkcjonalny kostium doktora Octopusa

Kategorie: 

Źródło: YouTube/whaamfx

Erik Finman, najmłodszy na świecie milioner, który zbił swoją fortunę na bitcoinach, znalazł się na pierwszych stronach gazet z dość nietypowego powodu. Chłopak stworzył w pełni funkcjonalny kostium doktora Octopusa dla młodego fana Marvela, który cierpi na wiotkość stawów.

19-letni Finman, który zbił majątek na kryptowalutach, jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych nastolatków na świecie. Aristou Meehan, którego tata jest przyjacielem Finmana, cierpi na wiotkość stawów i zawsze marzył o kostiumie doktora Octopusa, postaci znanej z filmu Spider-Man 2. Marzenie było jednak niezwykle odległe i nikt nie sądził, że ma szanse się spełnić.

W związku z tym, młody milioner postanowił zebrać zespół inżynierów i stworzyć w pełni funkcjonalny kostium. Zbudowanie odpowiedniej konstrukcji, szczególnie tak zaawansowanej jak ta, zwykle kosztowałoby dziesiątki milionów dolarów. Dlatego też Finman i jego zespół postanowili polegać na drukowaniu 3D. Proces projektowania i produkcji trwał około sześciu miesięcy, co jest stosunkowo krótkim okresem dla tak ambitnego projektu.

 

Niezwykła proteza zawiera cztery elastyczne macki sterowane za pomocą mikrokontrolerów montowanych z tyłu i jest zasilania ośmioma silnikami. Same silniki są zasilane 4-ogniwową baterią litową, która jest stosunkowo niewielka i sprawia, że ​​całkowita waga kombinezonu (niecałe 6 kg) jest przystosowana do możliwości dziesięcioletniego chłopca.

 

W tej chwili imponujący kombinezon jest tylko prototypem, który może unosić lekkie przedmioty. Erik Finman uważa, że ​​dzięki dalszym udoskonaleniom i modyfikacjom kombinezon pewnego dnia będzie w stanie podnieść samochód, a dzięki temu znajdzie zastosowanie w różnych branżach, takich jak budownictwo czy przemysł medyczny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika PiotrSSS

Drogi gadżet stworzony na

Drogi gadżet stworzony na ComicCon lub na targi E3.

Bo kto bogatemu zabroni.

Ale nie piszcie takich artykułów na przyszłośc.

 

Widziałem jak ktoś zrobił duży i funkcjonalny egzoszkielet Space Marine z Warhammer 40'000 lub dużego robota z innej gry, bo chciał na takich iwentach się pokazać. Ale nie widzę postów odn "nowej zbroi wspomaganej itd".

Skomentuj