Miliardy cykad przypuszcza inwazję na Stany Zjednoczone

Kategorie: 

Źródło: NBC News

Mieszkańcy kilku stanów USA wyrazili zaniepokojenie inwazją cykad, które kończą swój 17 letni cykl. Media społecznościowe, są obecnie pełne nagrań przedstawiających gromady owadów w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Jak donosi NBC News, najbardziej dotknięte, są stany Virginia, Maryland i Georgia.

 

Cykady wyszły z ziemi po raz pierwszy od 17 lat. W najbliższym czasie, ze wzlędu na dogodne warunki pogodowe, miliardy cykad, opanują wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Cykady okresowe to owady, które w przeciwieństwie do swoich krewnych spędzają większość życia pod ziemią. Każde nowe pokolenie otrzymuje zresztą swój numer, a w tym roku, Ameryka czeka na nadejście „Pokolenia X”.

 

Istnieje wiele lęgów cykad okresowych, które pojawiają się według sztywnych harmonogramów, ale X jest jednym z największych i najbardziej zauważalnych. W kontakt z nim, wejdą obywatele 15 stanów USA od Indiany przez Georgie, aż po Nowy Jork. Teraz, owady pojawiają się masowo w Tennessee i Północnej Karolinie.


Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Takie są skutki prowadzenia

Takie są skutki prowadzenia "rolnictwa" w skali przemysłowej i monokulturowej z wykorzystaniem chemii jako "wspomagacza" w uprawach. Ptaki nie mają gdzie gniazdować ani się schronić bo wszędzie tylko rzepak , kukurydza albo soja - a gdzie drzewa na miedzy ? A potem sie dziwią , że się robactwo mnoży i nie ma komu go wyzbierać .. 

Chińczycy za rządów Mao też się zdziwili !