Miliardy cykad przypuszcza inwazję na Stany Zjednoczone

Kategorie: 

Źródło: NBC News

Mieszkańcy kilku stanów USA wyrazili zaniepokojenie inwazją cykad, które kończą swój 17 letni cykl. Media społecznościowe, są obecnie pełne nagrań przedstawiających gromady owadów w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Jak donosi NBC News, najbardziej dotknięte, są stany Virginia, Maryland i Georgia.

 

Cykady wyszły z ziemi po raz pierwszy od 17 lat. W najbliższym czasie, ze wzlędu na dogodne warunki pogodowe, miliardy cykad, opanują wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Cykady okresowe to owady, które w przeciwieństwie do swoich krewnych spędzają większość życia pod ziemią. Każde nowe pokolenie otrzymuje zresztą swój numer, a w tym roku, Ameryka czeka na nadejście „Pokolenia X”.

 

Istnieje wiele lęgów cykad okresowych, które pojawiają się według sztywnych harmonogramów, ale X jest jednym z największych i najbardziej zauważalnych. W kontakt z nim, wejdą obywatele 15 stanów USA od Indiany przez Georgie, aż po Nowy Jork. Teraz, owady pojawiają się masowo w Tennessee i Północnej Karolinie.


Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Takie są skutki prowadzenia

Takie są skutki prowadzenia "rolnictwa" w skali przemysłowej i monokulturowej z wykorzystaniem chemii jako "wspomagacza" w uprawach. Ptaki nie mają gdzie gniazdować ani się schronić bo wszędzie tylko rzepak , kukurydza albo soja - a gdzie drzewa na miedzy ? A potem sie dziwią , że się robactwo mnoży i nie ma komu go wyzbierać .. 

Chińczycy za rządów Mao też się zdziwili !

Portret użytkownika Szczypawica69

Bredzisz. Taki jest cykl

Bredzisz. Taki jest cykl życiowy tych cykad. Pojawiają się raz na kilkanaście lat, nie mają naturalnych wrogów, bo żaden drapieżnik nie przetrwałby, jedząc raz na kilkanaście lat, dlatego jest ich taki wysyp.

Skomentuj