Miliarderzy inwestują w mięso laboratoryjne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma Memphis Meats, zajmująca się produkcją laboratoryjnego mięsa, otrzymała pokaźną darowiznę od wielu inwestorów, w tym Billa Gatesa i Richarda Bransona. W przyszłości pieniądze te zostaną wykorzystane na poprawę jakości żywności, obniżenie kosztów jej produkcji i potencjalne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

 

W sumie dofinansowanie Memphis Meats wyniosło 17 milionów dolarów, zafundowanych przez największe amerykańskie potęgi przemysłowe, w tym założyciela firmy Microsoft oraz założyciela firmy Virgin Group. Wszystko w imię tworzenia produktów spożywczych, które nie będą pochodzić z żywych zwierząt i nie będą wymagały dużych zasobów. 

Firma produkuje już sztuczne mięso z kurczaka, wołowinę oraz mięso z kaczki, a także planuje poszerzenie swojej gamy produktów.

„Ludzie uwielbiają jeść mięso, które jest podstawą wielu z naszych kultur oraz tradycji” – powiedział współzałożyciel oraz prezes firmy, Uma Valeti – „Popyt na mięso laboratoryjne rośnie szybko na całym świecie, ponieważ tradycyjna produkcja mięsa stwarza dziś wyzwanie dla środowiska naturalnego, dobrostanu zwierząt oraz zdrowia ludzi”.

Raport na temat zmian klimatu, opublikowany przez WorldWatch na początku tego roku, informuje, że rolnictwo zwierzęce stanowi blisko 51 % emisji gazów cieplarnianych. Sama produkcja mięsa wykorzystuje jedną trzecią zasobów wody oraz lądu. Nowy proces produkcji ma wykorzystywać mniej zasobów, co ma zmniejszyć ilość szkodliwych gazów i spowolnić proces zmian klimatycznych.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Ci sami miliarderzy sami

Ci sami miliarderzy sami przyczyniają do degeneracji środowiska, budując ogromne fabryki, które wywalają miliony ton syfu miesięcznie w powietrze i masowo oraz chamsko produkują mnóstwo syfu, aby zaspokoić rozbuchane i nienasycone ego mało rozgarniętych społeczeństw, które są urobione magią marketingu, jak to X jest im potrzebne do pięknego życia... Ci sami miliarderzy dewastując wszystko dla mamony, wypowiadają się przed mediami, jak to oni dbają o planetę i spadek mitycznego globalnego ocieplenia, fundując inne koncerny, których zadaniem jest nas wytruć co do jednego. Pieprzona hipokryzja, niszczyciele, niszcząc własny dom, stwarzają fikcyjny problem, abyśmy my za to płacili w podatkach, a w konsekwencji nikt nic nie zyskuje... przyznam się szczerze, że już się pogubiłem w (zmoderowano) tego świata.

(dobrze prawisz, ale bez wulgaryzmów) [mod]

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Groot

Ći sami miliarderzy inwestują

Ći sami miliarderzy inwestują też w szczepionki, nachodzców, płaską ziemię, eutanazję, aborcję, opryski chemiczne, multi-kulti, feminizm, banderyzm, wojny, w
sektę globalnego ocieplenia, gmo itd itp. Czy to oznacza, że mam się na to godzić, bo jak napisał jeden inteligentny inaczej "Świat się zmienia i idzie do przodu"?
Nie mam nic przeciw zmianom, ale zmianom na lepsze, a nie na gorsze.

Używając system operacyjny windows wspierasz ludobójstwo i depopulację świadomie lub nie.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Portret użytkownika anonim

Ach i jeżeli myślicie że

Ach i jeżeli myślicie że sztucznie wychodowane mięso jest dla was lepsze, to się obudźcie, bo żadne koncerny na tym świecie nie chcą dla was lepiej. Mięso labolatoryjne jest czymś jak e-papierosy względem papierosów tradycyjnych. Niby lepsze, a w rzeczywistości tak samo lub gorzej szkodzliwe. 

Portret użytkownika ircia

Firmy te zostały sponsorowane

Firmy te zostały sponsorowane, przez wiele ludzi dla których spraw zwierząt są istotne, i chcą zakończyć barbarzyńskie mordowanie bilionów istnień rocznie, które są trzymane w bardzo niehumanitornych warunkach. Ale widzę że komentują tu ludzie bez wyzszej swiadomości

Portret użytkownika anonim

Jedzenie mięsa to ludzki

Jedzenie mięsa to ludzki ZBĘDNY wymysł. Człowiek może bez problemu żyć bez jedzenia mięsa, wystarczy je odpowiednio zastąpić żeby nie mieć braków witamin, np. żelaza. I nie, nie dlatego nie jem mięsa bo biedne zwierzątka, nie jem bo zdrowiej jest nie jeść mięsa. Rośliny alkalizują organizm co zapobiega zwiększaniu się liczby wolnych rodnikow - co za tym idzie zmniejsza ryzyko chorób. Poza tym surowe mięsa ma odpychający zapach. Myślcie samodzielnie kochani. 

Portret użytkownika Arya

Człowiek nie powiniem

Człowiek nie powiniem spożywać zbyt dużo mięsa, a najlepiej by było gdyby go nie spożywał w ogóle, ale nie chce mi się marnować czasu na polemike w tym temacie (sam jem mięso, ale staram się by nie było go zbyt wiele w mojej diecie), więc jeśli przyjmiemy takie założenie, to po cholere jeść coś czego na dobrą sprawę nie powinno się nazywać mięsem?

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj