Miliarder Elon Musk skrytykował miliardera Billa Gatesa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, skrytykował innego miliardera i filantropa Billa Gatesa za jego poglądy na temat rentowności większych pojazdów elektrycznych. Zapytany w sobotę przez użytkownika Twittera, co sądzi o poglądach Gatesa, Musk odpowiedział: „On nie ma o tym pojęcia”.

 

Gates przedstawił swoje przemyślenia na temat pojazdów elektrycznych w poście na blogu z 24 sierpnia br., pisząc, że „lepsze, tańsze akumulatory… miejmy nadzieję, że pojazdy elektryczne staną się realistyczną opcją dla każdego właściciela samochodu”.

 

Zastanawiał się jednak, czy obecne, a nawet przyszłe technologie akumulatorów mogą być aplikowane do większych samochodów. Gates, współzałożyciel firmy Microsoft, napisał:

 

„Nawet pomimo wielkiego przełomu w technologii akumulatorów, pojazdy elektryczne prawdopodobnie nigdy nie będą praktycznym rozwiązaniem dla takich rzeczy, jak osiemnastokołowce, frachtowce i samoloty pasażerskie. Energia elektryczna działa, gdy trzeba pokonywać krótkie odległości, ale potrzebujemy innego rozwiązania dla ciężkich pojazdów długodystansowych”.

 

Gates kontynuował, że paliwa alternatywne, takie jak biopaliwa lub paliwa elektryczne, mogą być bardziej wydajnym i przyjaznym dla środowiska sposobem zasilania większych pojazdów, takich jak ciężarówki. Powiedział, że akumulatory są zbyt duże i ciężkie na duże odległości.

 

Gates pochwalił również kilku producentów samochodów za produkcję całkowicie elektrycznych pickupów, takich jak GM, Ford, Rivian i Bollinger, ale nie wspomniał o Tesli.

 

Firma Muska pracuje również nad elektryczną ciężarówką. Tesla Semi została zaprezentowana w 2017 roku i miała trafić do klientów w 2019 roku, ale rozwój samochód jest opóźniony o dwa lata i Tesla spodziewa się, że przekaże go właścicielom dopiero w 2021 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Prorocznia

STRASZNE! DWAJ JEŹDŹCY

STRASZNE! DWAJ JEŹDŹCY APOKALIPSY zadepczą się w drodze do "bramy piotrowej"

A Polacy w tym czasie konstruują w garażu silnik wodorowy i leczą się przy użyciu amantadyny.

 

Ja też mogę mieć wizje.

Portret użytkownika Raskolnikov

Pomimo, że na obu Panow psy

Pomimo, że na obu Panow psy wieszaja, to Musk stoi za niesamowitymi projektami ktore jak np elektryczne auta sa tym do czego powinnismy dazyc. Energia solarna i prace nad ogniwami mogacymi przechowywac i ladowac sie efektywnie to wielki krok w strone limitu zanieczyszczen. Dobra strona ludzkosci bardzo by chciala aby nie blokowano tak technologii nad zrodlami energii. Jak czytam pochwaly o silniku diesla i ze elektryczne samochody to szatanski plan ....to mam wrazenie ze ktos albo pisze to specjalnie albo....ma ograniczony horyzont percepcji swiata.

Paliwa kopalniane powinny byc juz w zapomnieniu...

Portret użytkownika Raskolnikov

Masz racje utylizacja jest

Masz racje utylizacja jest drugim dnem tej technologii, jednak w dobrych rekach mozna myslec o ogniwach ktore beda sluzyc na dlugo. Zreszta koncepcja energii solarnej opiera sie na tym aby instalacja sluzyla na lata...dawne cywilizacje musialy wykorzystywac zrodla energii ktore zapewne sa jeszcze gleboko ukryte...jazda na dymiacym silniku nie wyglada na postep xxi wieku... podobno nokola tesla byl wielkim pionierem w tym temacie...jednak nafciarze go zblokowali...

Portret użytkownika Piotr777

Na pewno nie więcej niż przy

Na pewno nie więcej niż przy produkcji choćby plastikowych butelek których potem leży pełno przy drogach lub w lasach. Elektryczne auta mają zdecydowanie mniejszy negatywny wpływ na środowisko niż spalinowe to nawet nie ma co porównywać. Energia ze słońca, wiatru, wody to jest przyszłość, elektryczne samochody, samoloty, pociągi... inaczej wyzdychamy, a nasza planeta zmieni sie w jedną wielką pustynie...

Portret użytkownika tomasz26

A już wiadomo dlaczego tak se

A już wiadomo dlaczego tak se plują pewnie Tesla swoich elektryków nie chce zaszepic..Drogi panie Musku  zaszczep pan te elektryki będą miały lepszy zasięg i nie będą chorować,wtedy Bill pana w cirkusmedia polubi.lubie to 

Strony

Skomentuj