Mikroskop holograficzny stworzył szczegółowe obrazy mózgu przez czaszkę

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Opracowany przez koreańskich naukowców mikroskop umożliwia tworzenie trójwymiarowych obrazów sieci neuronowej o wysokiej rozdzielczości bez trepanacji czaszki. Naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Korei i Narodowego Uniwersytetu w Seulu opracowali nowy typ mikroskopu holograficznego. Urządzenie umożliwia wizualizację struktur mózgu bez operacji.

 

 

Światło jest wielokrotnie rozpraszane w złożonych strukturach, takich jak żywa tkanka. Z tego powodu fotony kilkakrotnie losowo zmieniają swój kierunek podczas przechodzenia przez tkankę. W efekcie podczas klasycznego skanowania większość fal elektromagnetycznych jest zniekształcona, a obraz rozmyty.

 

W swojej pracy naukowcy przeanalizowali ilościowo interakcje światła i materii. W szczególności naukowcy opracowali metodę preferencyjnego wyboru pojedynczo rozproszonych fal, wykorzystując fakt, że mają one podobne kształty odbicia, nawet gdy światło pada pod różnymi kątami.

 

Korzystając ze złożonego algorytmu i operacji numerycznych, które analizują zniekształcenia i interferencje między różnymi długościami fal światła, naukowcy opracowali mikroskop, który skupia ponad 80 razy więcej energii świetlnej na włóknach nerwowych niż wcześniej. W tym przypadku urządzenie wykorzystuje wiązkę sondującą w widzialnym zakresie długości fal i jest w stanie selektywnie przetwarzać i tłumić sygnały boczne.

 

W serii eksperymentów naukowcy wykonali kilka zdjęć mózgu myszy. Wyniki testów pokazały, że pomimo dużej ilości szumów i rozpraszania, urządzenie wytwarza obrazy o wysokim kontraście o rozdzielczości 412 nm.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Czekam jeszcze na

Czekam jeszcze na wynalezienie skanera stanu psychiki by móc oddzielić głupców i oszołomów od rzeszty ludzi - po czym tych pierwszych skierować na zabieg sterylizacji i nie dającego się usunąć oznakowania by żaden z nich nigdy już nie mógł wpływać na losy reszty świata.

Portret użytkownika Q.

Jakie wkurzenie, gdzie, skąd

Jakie wkurzenie, gdzie, skąd ? Poprostu byłoby wspaniale gdyby wreszcie dało się oddzielić ziarno od plew bo bez takiej młocki - chleba naszego powszedniego smacznego nie będzie. Zobacz.. mądrzy ludzie mają sumienie, skrupuły, zachamowania (samoograniczanie) i autorefleksję. A głupcy co mają ? Nic... swobodę działania (psucia) nie ograniczoną rozumem ani żadną nadrzędną zasadą. Tak samo można by było powiedzieć o Jezusie, że też był "wkurzony" ale na co ? Stanowczość to jeszcze nie złość. Ludzie rozumni wiedzą, że pewnych rzeczy się nie robi, mądre rady się ceni i nie płodzi się "bachorów" bo ma się "chuć" jeno.. Głupcy na nic nie zważają a mnożą się bez żadnej potrzeby i pomyślunku. Kto ma więcej do powiedzenia w demokracji ? Ci których jest więcej.. a których wiecej mądrych czy głupich - także w polityce ? A gdyby taki kretyn jeden z drugim nie mógł się rozmnażać (bo po co komu głupi rodzic ?) i miał "kod kreskowy" to też nie mógłby zostać policjantem, brygadzistą, aktywnym członkiem partii itd. itp. i wszystkim nam żyło by się lepiej. Ziarno trzeba przebrać jak się chce mieć dobre plony.

PS. Spróbuj kiedyś przekonać jakiegoś głupiego, ze to Ty masz rację a nie on.

Świat (ten nasz ludzki) jest sam w sobie krzywdzący bo mądrzejszych się w nim nie szanuje - to dlatego w tej naszej Polsce tylu światłych ludzi się zmarnowało, wynalazców, twórców, racjonalizatorów itd.

Portret użytkownika pangolin

wybierze tego który będzie w

wybierze tego który będzie w sam raz. czasem potrzeba tylko figuranta-słupa czasem ambitnego woła pociągowego, ale zanim inkwizycja  należałoby ustalić co to takiego ta mądrość, oraz ustalić co to takiego głupota i czy jest to stan trwały czyli zabarykadowanie się w błędnym szkodliwym dla ogółu przekonaniu  czy może - ja nie wiem henryk -etap na  drodze rozwoju. mówi się że rewolucja pożera własne dzieci, więc przemyśl czy czasami nie jesteś swoim największym wrogiem, bo dobrze wiedzieć za wczasu że napięta brzoza sprężynuje, https://www.youtube.com/watch?v=9rASoDjl-J0

niezgoda na głupotę to chyba niezgoda na naukę no bo jak być mądrym przed doświadczeniem(szkodą). na ten przykład jesteśmy którąś z kolei cywilizacją która dochodzi do etapu umożliwiającego samounicestwienie, i być może znowu się unicestwi, ale czy ucząc się jazdy na rowerze przewracamy się tylko raz? a na łyżwach albo nartach też tylko raz? jak sie nie wywrócis to sie nie naucys . no i lecą lecą bomby a każda imię powiedz je uroczyście wymień. 

a poza tym to przecież oni sami powiedzieli że  sami poprosimy o wdrożenie ich  pomysłów na "nowy wspaniały świat", ( wybutlacja, ewaporacja (84r.)) 

https://www.youtube.com/watch?v=P3nGZfPPerU a tego nie znałem 

 

 

Portret użytkownika Q.

Kto mądry a kto głupi

Kto mądry a kto głupi określili już bardzo dawno temu filozofowie. I jak powiedział Forest Gump - głupi ten co głupio robi. Jest takie powiedzenie - poznać głupiego po czynach jego oraz mądremu tłumaczyć nie trzeba a głupiemu nie warto a także mądrej głowie dość po słowie a głupiemu to i referatu mało. Ogólnie rzecz ujmując głupcem jest ten kto postępując bezrozumnie gardzi dobrą radą.. i wiedzą. Bo głupi nie jest ten kto czegoś nie wie, lecz ten który jakąś wiedzę ignoruje. Głupcem jest także każdy kto nie znając człowieka oczernia go tylko dla własnej "satysfakcji" i przypisuje komuś swoje własne wady - syndrom przeniesienia. 
Mądrość mówi: nie mierz innych swoją miarą oraz krytykuj poglądy a z człowiekiem dyskutuj. Resztę sobie sam znajdź bo nie w tym rzecz by "wykuć" na pamięć "gotowca" lecz by wypracować ową madrość samemu, która jest zdolnością do oddzielania prawdy od fałszu. Chcesz być mądry ? Przestudiuj biblię... o ile rozumiesz czym jest studiowanie ?

Studiowanie jest znajdowaniem w tekscie tego co niedopowiedziane.

Portret użytkownika pangolin

ale czy odwołujesz swoje

ale czy odwołujesz swoje wezwanie do stworzenia skanera mentalnego do identyfikacji głupców i ich sterylizacji i ubezwłasnowolnienia?

nigdy nie wyłapałem podtekstu w żadnej z ewangelii sugerującego coś takiego. Pan Jezus mówił " abyście się wzajemnie miłowali" a w podtekście  no i zróbcie wreszcie coś z tymi głupcami (faryzeuszami) bo to szkodniki? no mi się nie wydaje 

 zamykanie się na negatywne informacje nie koniecznie jest ignorancją, a dla wielu niezbędną higieną umysłu, która pozwala im cieszyć się zwykłym życiem, sójką na gałezi łakomie połykającą żołędzie, biedronką wspinającą się po suchej łodydze kopru, kluczowi dzikich gęsi, które chociaż głupie wiedzą gdzie będzie im najlepiej i nawet komisja trójstronna nie jest im potrzebna ani paszporty ani chipy w przedramieniu. lub poprostu cieszyć się  towarzystwem przyjaciół. (de Mello)  

a jesień tego roku była piękna 

Portret użytkownika Q.

A kto powiedział że biblia

A kto powiedział że biblia jest wyznacznikiem tego co należy robić ? Wyraziłem jedynie pewnego rodzaju "życzenie" - przecież nie napisałem: musimy ich wszystkich wyłapać, przebadać i potem pozabijać.. ! Jezus też mówił: "przyniosłem wam miecz...". Powiedz sam w jakim kraju wolałbyś żyć ? Czy w takim gdzie każdy idiota może zostać prezesem i założyć "Amber Golg" czy w takim gdzie żaden półmózg nie otrzyma stanowiska wyższego niż cieć na podwórku ? Bo "tolerancja" to słowo bardzo nadużywane.. tolerować to można czyjś głupi wybryk, nietakt, gafę czy pomyłkę ale nie świadome szkodliwe działanie z rozmysłem. Czy nigdy ne spotkałeś się z agresją szkolną, nigdy nikt Ci nie wyrządził krzywdy ot tak dla kaprysu ? Takie jednostki trzeba eliminować ze społeczeństwa - wtedy i tylko wtedy owe społeczeństwo będzie kształtowało się na jakimś rozsądnym poziomie, gdzie wszyscy wiedzą co mają (i wolno im) robić i nikt niczego nie "zamiata pod dywan". 

Używam sformułowania "głupiec" wobec całej grupy szkodliwych osobników, których jedynym zajęciem jest szkodzenie. Trafiłem kiedyś na taką stronę pewnego (sfrustrowanego) człowieka którego rozumiem: http://www.wolnyswiat.pl/ Tam znajdziesz obszerne wyjaśnienia wszelkich spraw dotyczących tego poruszonego przeze mnie problemu.

Skomentuj