Mikronezja zerwała wszelkie stosunki dyplomatyczne z Rosją

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Niewielkie państwo na Oceanie spokojnym, zawstydziło niedawno zachodnie mocarstwa. Sfederowane Stany Mikronezji, zerwały dziś rano stosunki dyplomatyczne z Rosją w związku z „jednoznacznie nikczemną” inwazją tego państwa na Ukrainę. Władze tego państwa poinforomowały otwarcie, że jest to objaw solidarności z mieszkańcami Ukrainy.

 

Archipelagu Mikronezji, zamieszkuje nieco ponad 100 000 osób. Mikronezja była w przeszłości Powierniczymi Wyspami Pacyfiku – obszarem powierzonym przez ONZ administracji Stanów Zjednoczonych. W roku 1979 Mikronezja przyjęła konstytucję, a w 1986, na mocy Porozumienia o wolnym stowarzyszeniu, uzyskała niepodległość. Relacje dyplomatyczne pomiędzy Mikronezją a Rosją zostały formalnie nawiązane w 1999 roku. 

 

Moskwa nie ma tam swojej ambasady, a kontakty międzypaństwowe były mocno ograniczone. Teraz, zostały one zupełnie zerwane. Prezydent tego kraju, David Panuelo, powiedział, że odnowi stosunki dyplomatyczne z Rosją tylko wtedy, gdy „zademonstruje ona realne zaangażowanie na rzecz pokoju, przyjaźni, współpracy i miłości w naszym wspólnym świecie”. Dodał przy tym, że jego naród nie ma żadnej niechęci do mieszkańców Federacji Rosyjskiej.

Mikronezja składa się z 607 wysp rozciągających się na długości 2900 km wzdłuż archipelagu Karolinów na wschód od Filipin. Gospodarka Mikronezji opiera się głównie na drobnym rolnictwie i rybołówstwie. Wyspy posiadają kilka dość znaczących złóż mineralnych, z których najważniejszym jest guano. W jego eksploatacji kraj zajmuje 3. miejsce na świecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Ar

Przeciez Mikronezja jest

Przeciez Mikronezja jest zarzadzana przez armie amerykanska?Nawet im tam sklad odpadow atomowych zrobili.prawdopodobnie juz przecieka bo sie zalili w ONZ.

Ciekawsze jest to ze tylko 80 panstw poparlo rezolucje potepiajaca Rosje. A wstrzaly sue nie tylko Chiny i Indie ale i Zjednoczobe Emiraty Arabskie, czylinawet u Arabow cos zgrzyta. 

A Jemen nadal atakpwany i chyba nikt Araboi Saudyjskiej nie potepia. Takie to rozne standardy w swiecie.. 

Portret użytkownika Q

No to już "pozamiatane" .. I

No to już "pozamiatane" .. I jak się teraz Rosja podźwignie po takim ciosie ? Mikronezja - gdzieś tam hen daleko łowią sobie rybki wokół wysepek nie mając pojęcia gdzie jakaś tam Rosja czy nawet Europa leży ... 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj