Mikrometeoryt uszkodził jedną z szyb na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: twitter

Orbitująca wokół Ziemi Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) znalazła się w niebezpieczeństwie. Astronauta Timothy Pik. Opublikował on na swoim koncie Twitter obraz przedstawiający jedno z okien ISS, na którym widać wyraźny ślad trafienia przez mikrometeoryt.

 

Astronauta napisał, że czasami się to zdarza, ale na szczęście stacja ma dobry system zabezpieczeń. Na przykład, to okno, które zostało trafione, jest dodatkowo wzmocnione, tak, że nawet po takiej niefortunnej kolizji w przestrzeni ich życie było bezpieczne.

 

Jak poinformowała Europejska Agencja Kosmiczna - ESA - wielkość odprysku na oknie ma średnicę wynoszącą około 7 milimetrów, więc ubytek nie jest niebezpieczny. Jednak przyznano, że gdyby wystąpiła taka kolizja na przykład z obiektem o średnicy 10 centymetrów, życie astronautów mogłoby być w niebezpieczeństwie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

3 minuty prawdy o ISS:

3 minuty prawdy o ISS:

https://www.youtube.com/watch?v=ezNQtSGJH8Q

The Floppy Door - The Final Nail In NASA's Coffin

Obejrzyjcie film z "kosmosu". Na stacji ISS są drzwi miękkie jak w namiocie, wyginają się jak cienki plastik, takie są hermetyczne, he, he.

Zwróćcie uwagę na dwóch płetwonurków z butlami tlenowymi na plecach, którzy nie mieli być w kadrze i szybko się chowają, gdy kosmonauta wchodzi tunelem do środka.

Na końcu filmu "zdjęcia Ziemi". Na obu zdjęciach Ziemia jest takiej samej wielkości, a kontynenty przez rok, od 2012 do 2013, strasznie się zmniejszyły. Smile

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że ISS to serial komediowy kręcony w basenie, a Ziemia nie wygląda tak, jak malują to graficy NASA? Dlaczego malują Ziemię, zamiast zrobić zdjęcia? Acha, nie mogą zrobić żadnego zdjęcia Ziemi z kosmosu.

To dowodzi, że nikt nigdy Ziemi w kształcie kuli z kosmosu nie widział. I nie zobaczy, he, he.

Portret użytkownika SN69

Keri, to nie jest wejście do

Keri, to nie jest wejście do śluzy powietrznej która wygląda inaczej i znajduje się w innym miejscu, tylko pokrywy do komór w których znajduje  się aparatura zewnętrzna stacji. Nurkowie są jak najbardziej na swoim miejscu, dlatego że astronauci przechodzą przez wielogodzinne testy w basenach, które zapewniają porównywalne warunki do tych panujących w kosmosie, wiedzą to dzieciaki w podstawówce. Proponuję wspólny wyjazd razem z kolegami ozdóbkami nad morze, powdychacie trochę świerzego powietrza najlepiej w miejscach bez dostępu do internetu, i może po tygodniu takiej wspólnej terapii poczujecie się trochę lepiej.

Portret użytkownika SN69

Mała prośba o to żeby ozdóbki

Mała prośba o to żeby ozdóbki w składzi świadomy, roki i kongo, wróciły z powrotem na świąteczną choinkę. Kolega który akurat siedział obok, zapytał co czytam, a ja po przeczytani komentaży tych inteligentów odpowiedziałem że przeglądam pocztę, po prostu niektórym jest za was kretyni wstyd.

Portret użytkownika keri

I trzeba jasno powtarzać, że

I trzeba jasno powtarzać, że Kopernik nie udowodnił, ze Ziemia kręci się wokół Słońca. Kopernik jedynie założył, ze Ziemia może się kręcić wokół Słońca i przy takim założeniu obliczył orbity. Błędnie zresztą i inni musieli go poprawiać.

Ci, którym edukacja wcisnęła kit o tym, że Kopernik coś udowodnił odsyłam do jego sławnego dzieła, którego treść niby wszyscy znają, a prawie nikt nigdy go nie czytał. "De revolutionibus orbium coelestium" (O obrotach sfer niebieskich) jest księgą chyba zakazaną. W bibliotece wojewódzkiej jest jeden egzemplarz, z 1972 roku, z napisem cenny, nie do wypożyczenia do domu. Przedstawiany jest w szkołach fałsz, co ta księga zawiera.

Strony

Skomentuj