Mija 11 lat od katastrofy w japońskiej Fukushimie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Japonia obchodzi rocznicę potrójnej katastrofy 11 marca 2011 r., kiedy to jedno z najbardziej niszczycielskich trzęsień ziemi, jakie kiedykolwiek odnotowano na świecie, wywołało tsunami z wieloma ofiarami śmiertelnymi, które spowodowało katastrofę nuklearną w Fukushimie.

W tym roku po raz pierwszy nie odbyła się ogólnokrajowa uroczystość upamiętniająca ofiary tragedii. Jedenaście lat po zdarzeniu państwo japońskie postanowiło zrezygnować z obchodów.

 

Jednak każdego 11 marca w całym kraju nastąpi chwila ciszy o 14:46 czasu lokalnego (05:46 GMT) — w czasie, gdy trzęsienie ziemi o sile 9,0 wstrząsnęło całym archipelagiem w 2011 roku i było odczuwalne także w Chinach.

 

Potworne trzęsienie ziemi, pochodzące z podziemnych głębin Oceanu Spokojnego, niedaleko północno - wschodniego wybrzeża Japonii, spowodowało tsunami, którego fale były wysokie jak dom i zniszczyły cały region.

 

Japonia poniosła ogromne straty. Zginęło wówczas ok. 18 500 osób.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wojna INFO

Wszystko prawda, ale...

Wszystko prawda, ale... Główną przyczyną awarii (być może jedyną) był fatalny stan rurociągów z wodą chłodzącą do reaktora. W czasie kontroli przed tsunami zwrócono na to uwagę i dano właścicielowi czas na usunięcie problemu do maja. Gdyby tego nie zrobił elektrownia miała zostać zamknięta. W marcu miała miejsce katastrofa.

Z zeznań pracowników, rurociąg uległ uszkodzeniu już w trakcie trzęsienia ziemi, więc tsunami nie pogorszyło i tak tragicznej sytuacji.

Skomentuj