Migocząca ognista tęcza wystąpiła nad Arizoną

Kategorie: 

Źródło: Brandon Rios

Mieszkańcy miasta Douglas w Arizonie byli bardzo zaskoczeni możliwością obserwacji rzadkiego i niesamowitego zjawiska, czegoś, co wyglądało na ognistą tęczę. Występuje ona, gdy kryształki lodu załamują światło słoneczne w różnych kolorach, co powoduje ich migotanie na niebie.

 

Brandon Rios, który zrobił niesamowite zdjęcia, powiedział, że był bardzo zaskoczony tym zjawiskiem. Naukowcy nazywają to okołohoryzontalnym łukiem i przypisują jego powstanie do jednego z kilku typów efektów optycznych, które występują w atmosferze.

Ognista tęcza pojawia się na niebie na tle chmur cirrus, ale tylko pod pewnymi warunkami. Pierwszy dotyczy położenia słońca. Powinno być ono powyżej 58 stopni nad horyzontem.  Po drugie konieczna jest obecność chmur Cirrus złożonych z sześciokątnych kryształków lodu. Trzeci warunek, który sprawia, że powstają takie ​​płomienne tęczę to położenie kryształków równoległe do ziemi.

W tym układzie optycznym następuje oddzielenie spektrum światła, które wygląda w ten spektakularny sposób mieniąc się wszystkimi kolorami. Mieszkańcy byli bardzo zaskoczeni tym, co zobaczyli na niebie, ale według amerykańskich meteorologów tego typu zjawiska występują kilka razy do roku na terenie USA, ale są bardzo rzadko spotykane w innych krajach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Kristof

Widziałem takie chmury w

Widziałem takie chmury w Polsce.Było to wtedy co wybuchł wólkan na Islandii i były wstrzymane loty samolotów.Według mnie to jakieś zanieczyszczenie atmosfery.Nie trzeba też szukać przyczyn w chemtrains bo i bez tej teorii spiskowej nie brakuje trucicieli.Wystarczy ,że są elektrownie ,zakłady chemiczne ,huty ,galwanizernie,spalarnie smieci i dziesiatki innych typów fabryk.Niestety ...zatruwaja nas....

Strony

Skomentuj