Mieszkaniec Irlandii sfilmował kolistą tęczę

Kategorie: 

youtube.com
W tym tygodniu w Internecie pojawił się film, ukazujący zaskakująco piękny tęczowy krąg. Autorem video, zrobionego za pomocą drona, jest Irlandczyk Martin McKenna.

 

 

W rzeczywistości tęcza zawsze wpisuje się w krąg, choć jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia o niej, jako o łuku, którego końce kończą się na ziemi. Środek tego okręgu zawsze leży na linii łączącej Słońce, obserwatora i linię horyzontu. Dla widza na Ziemi tworzy więc łuk. Jednakże, w górach, na dachu wieżowca lub z pokładu samolotu, możemy oglądać pełne koło tęczy.
"Niebo było szare, pochmurne, padał ulewny deszcz, ale kiedy wyszło słońce, zaczęła tworzyć się tęcza. Patrzę, mój smartfon rejestruje jak tęcza z łuku zamienia się w krąg. To było niesamowite!" – powiedział auto nagrania.

Podobne zjawisko udało zapisać się w 2014 roku. Autorem fotografii, które okrzyknięto obrazami dnia przez NASA, był Colin Leonhard. Zdjęcia wykonano wówczas z pokładu śmigłowca w Australii Zachodniej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Holg

Normaly efekt optyczny

Normaly efekt optyczny zwłaszcza jak jest się po nad 100 metrów nad poziomem miejsca startu, przy takiej wilgotności powietrza (ewentualnie mrzawki) dosyć często pojawia się takie zjawisko. Piloci szybowców nie bardzo chcą latać zaraz po deszczu lub burzy, bo nie ma noszeń zwłaszcza w tej sytuacji gdzie słońce już zachodzi. Kto latał ten widział przy pełnym słońcu patrząc na swój cień efekt soczewkowy skupionego światła zesłońca. Pozdrawiam.

Świat jest piękny, tylko niektórzy ludzie są nieobliczalni.

Portret użytkownika 0077

 widziałeś młotku

 widziałeś młotku kiedykolwiek tęczę z boku? Nie, ponieważ żeby widzieć tęczę musisz być "z tyłu"....Mieszkaniec Twojej miejscowości na zachodzie zobaczy tęczę i Ty będąc na wschodzie też zobaczysz tęczę ale zawsze to będzie przed Tobą a nie obok Ciebie bo akurat byłeś blisko...Spóbuj dojść kiedykolwiek do tęczy...To jest niewykonalne....Dlatego powstały legendy o chodzących po tęczy krasnalach...

Skomentuj