Mieszkaniec Irbitu „upolował” jasny meteor na nocnym niebie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przedwczoraj w nocy nad Obwodem Swierdłowskim zauważono upadek meteora. Jasny błysk na niebie zauważyli mieszkańcy Irbitu. W materiale filmowym widać jasny punkt na niebie, który szybko znika, lecąc w dół. Obiekt z pewnością spłonął w atmosferze.

 

Nagranie trwa tylko osiem sekund. Informacja, że jest to ciało niebieskie, potwierdził profesor Wiktor Grokhowsky specjalizujący się w tematyce meteorytów.

 

Wiktor Grokhowsky, docent instytutu Fizyki i Technologii Uniwersytetu na Uralu, powiedział: „To jest mały meteoryt – jeden z wielu, które nieustannie wpadają w atmosferę ziemską. Ten konkretnie spłonął całkowicie. Takie rzeczy są nieprzewidywalne, ale nie są niebezpieczne. Obiekt spowodowałby jednak spore spustoszenie, gdyby dotarł do ziemi”.

 

Wiktor Grokhowsky tłumaczy też, że uralscy naukowcy pracują nad stworzeniem bazy meteorytów. Będą w niej gromadzone dane na temat asteroidów i rozmaitych ciał niebieskich, docierających do ziemi. Na razie udało się zebrać 103 próbki do badań (resztki obiektów kosmicznych).

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj