Mieszkańcy Wenezueli zaniepokojeni silnym trzęsieniem ziemi

Kategorie: 

Źródło: USGS

Wczoraj w godzinach wieczornych czasu lokalnego, mieszkańcy północnej części Wenezueli wpadli panikę. Nawiedziło ich silne trzęsienie ziemi, którego moc została oszacowana przez agencję USGS na 7,3 stopnia w skali Richtera.

 

Epicentrum wstrząsu znajdowało się niedaleko miasta Guiria, położonego na półwyspie Cariaco w stanie Sucre. Jego głębokość wyniosła około 123 km, ale trzęsienie było odczuwalne w zasięgu setek kilometrów. Nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

Charakterystyczne dla tego zjawiska kołysanie odnotowano nawet w oddalonej o ponad 600 km stolicy Wenezueli, gdzie zaczęto ewakuować mieszkańców z wysokich budynków. Wstrząsy były odczuwalne również na pobliskich wyspach – w szczególności w państwie wyspiarskim Trynidad i Tobago. Aktywność sejsmiczna, oprócz paniki wśród ludności, doprowadziła do niewielkich zniszczeń.

 

Podobne zjawiska o takiej mocy występują w Wenezueli sporadycznie. Ostatni poważniejszy wstrząs miał miejsce we wrześniu 2009 roku – trzęsienie ziemi o mocy 6,3 stopnia w skali Richtera doprowadziło do rozległych zniszczeń, a 14 osób zostało rannych. Wcześniej, w 1997 roku, wstrząs o magnitudzie 6,9 spowodował śmierć 81 osób w północnej Wenezueli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jest

Bestia: bandycko-mordercza

Bestia: bandycko-mordercza amerykańsko-izraelsko-angielska zorganizowana grupa przestępcza nadal morduje i zabija bez opamiętania! przez manipulację pogodą JUŻ wymordowali więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem! W ubiegłym tygodniu mordowali w Polsce w środę, w tym tygodniu mordować będą od piątku apogeum mordowania w niedzielę. Niedziela to dla nich szczególny dzień do mordowania zwłaszcza w Polsce. Bezkarnie z przyzwoleniem rządów w tym polskiego dokonują LUDOBÓJSTWA jakiego nie było w historii świata. a taki Tramp będzie bezczelnie herezje publicznie wygłaszał o jakich wartościach ... HIPOKRYTA naczelny przywódca BESTII !!!

Zniszczyli jonosferę i za wszelką cenę chcą ją naprawić. Detonują różego rodzaju ładynki, napinają harpem, ale to juz KONIEC. KONIEC. KONIEC.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Skomentuj