Mieszkańcy Wenezueli zaniepokojeni silnym trzęsieniem ziemi

Kategorie: 

Źródło: USGS

Wczoraj w godzinach wieczornych czasu lokalnego, mieszkańcy północnej części Wenezueli wpadli panikę. Nawiedziło ich silne trzęsienie ziemi, którego moc została oszacowana przez agencję USGS na 7,3 stopnia w skali Richtera.

 

Epicentrum wstrząsu znajdowało się niedaleko miasta Guiria, położonego na półwyspie Cariaco w stanie Sucre. Jego głębokość wyniosła około 123 km, ale trzęsienie było odczuwalne w zasięgu setek kilometrów. Nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

Charakterystyczne dla tego zjawiska kołysanie odnotowano nawet w oddalonej o ponad 600 km stolicy Wenezueli, gdzie zaczęto ewakuować mieszkańców z wysokich budynków. Wstrząsy były odczuwalne również na pobliskich wyspach – w szczególności w państwie wyspiarskim Trynidad i Tobago. Aktywność sejsmiczna, oprócz paniki wśród ludności, doprowadziła do niewielkich zniszczeń.

 

Podobne zjawiska o takiej mocy występują w Wenezueli sporadycznie. Ostatni poważniejszy wstrząs miał miejsce we wrześniu 2009 roku – trzęsienie ziemi o mocy 6,3 stopnia w skali Richtera doprowadziło do rozległych zniszczeń, a 14 osób zostało rannych. Wcześniej, w 1997 roku, wstrząs o magnitudzie 6,9 spowodował śmierć 81 osób w północnej Wenezueli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jest

Bestia: bandycko-mordercza

Bestia: bandycko-mordercza amerykańsko-izraelsko-angielska zorganizowana grupa przestępcza nadal morduje i zabija bez opamiętania! przez manipulację pogodą JUŻ wymordowali więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem! W ubiegłym tygodniu mordowali w Polsce w środę, w tym tygodniu mordować będą od piątku apogeum mordowania w niedzielę. Niedziela to dla nich szczególny dzień do mordowania zwłaszcza w Polsce. Bezkarnie z przyzwoleniem rządów w tym polskiego dokonują LUDOBÓJSTWA jakiego nie było w historii świata. a taki Tramp będzie bezczelnie herezje publicznie wygłaszał o jakich wartościach ... HIPOKRYTA naczelny przywódca BESTII !!!

Zniszczyli jonosferę i za wszelką cenę chcą ją naprawić. Detonują różego rodzaju ładynki, napinają harpem, ale to juz KONIEC. KONIEC. KONIEC.

Skomentuj