Mieszkańcy Wenezueli chudną w dramatycznym tempie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Władze Wenezueli od wielu lat skupiały się na pomaganiu najuboższym. Teraz w kraju zawitał kryzys, a do najuboższych można obecnie zakwalifikować przeważającą większość społeczeństwa. Najnowsze statystyki tylko potwierdzają, że Wenezuelczycy stali się nędzarzami.

 

Jak wynika z corocznej ankiety, którą w zeszłym tygodniu opublikowały trzy lokalne uniwersytety, w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Wenezueli stracił około 11 kg wagi, a niemal 90% społeczeństwa żyło w biedzie. Ponad 60% ankietowanych twierdziło, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy, każdy dzień zaczął się od głodu, ponieważ brakowało pieniędzy na jedzenie. Około 25% ludzi jadło dwa lub mniej posiłków dziennie.

 

Badania z 2017 roku zostały oparte o wypowiedzi ponad 6,1 tysiąca Wenezuelczyków w wieku od 20 do 65 lat. Kraj liczy około 30 milionów ludzi. Dla porównania, w 2016 roku, przeciętny mieszkaniec tego państwa stracił około 8 kg wagi.

Tragedia ludzka spowodowana jest poważnym kryzysem ekonomicznym, który jest potęgowany przez sankcje. Wenezuelczycy zarabiają przysłowiowe grosze, wprowadzona w sierpniu nowa waluta szybko traci na wartości, a sklepy często świecą pustkami. Nie widać końca dla tego socjalistycznego szaleństwa, dlatego wielu mieszkańców zdecydowało się na ucieczkę do sąsiednich krajów, między innymi do Brazylii i Kolumbii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Alteregosens

To konflikt o rope.

To konflikt o rope.

Głównie za kryzysem stoja Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.

Sprawa ma się już od 1964 kiedy to koncerny naftowe chciały położyc łapska na Venezueli i ich zasobach ropy.

Państwo socjalistyczne nie jest problemem. WIELKA Brytania jest przykładem państwa socjalistycznego, wiem bo mieszkam w U.K

Pozdrawiam, i Nie generalizujcie tego zagadnienia jakim jest kryzys w Wenezueli.

USA miała już dawno na celowniku ten kraj jak I Iran gdzie zaczyna się wdzierać inflacja. 

Portret użytkownika Maxxx

UK jest socjalistyczna w

UK jest socjalistyczna w wymiarze światopoglądu i polityki społecznej, jednak dość liberalna gospodarczo. Z tego co wiem (może się mylę) przedsiębiorca jest traktowany z szacunkiem np. przez urzędników, a podatki są stosunkowo niskie. Oczywiście chodzi tutaj głównie o położenie pejsatych łap na ropie, jednak gospodarkę rozwalili sobie sami przez głupie umowy handlowe.

Portret użytkownika Zenek ;)

Mateusz POLIN+ Morawiecki i

Mateusz POLIN+ Morawiecki i kolejny SUCKes "rządu"
DORABIAJĄCY NA OKRADANIU staruszków "policjanci"
jacy POZAZDROŚCILI mu "gospodarczych osiągnięć w okradaniu tubylców

"Ku przestrodze bo może spotkac to każdego z nas.
Mam sasiada. Henryk ma 89 lat , ale jest nad wyraz sprawny umysłowo jak i fizycznie. Dzwoni dziś do niego telefon. Gościu przedstawia się z imienia i nazwiska, jest z policji, podaje numer legitymacji służbowej prosi o zapisanie i o zadzwonienie pod nr 997 celem weryfikacji. Henio zadzwonił i poprosił o weryfikacje danych. Trwało to kilka minut z wynikiem pozytywnym . Po 2 minutach znowu zadzwonił ten sam gość i zaczęła sie gadka o pieniadze w domu, konto w banku, czy mieszka sam, o której kładzie się spać, kosztowności. Henio nie w ciemię bity powiedział że może mu udzielic wszystkich informacji ale w komendzie na Lutomierskiej. Gość się pospiesznie rozłączył a Henio udał się na policję gdzie dowiedział się że to wszystko to lipa bo nie ma funkcjonariusza o takim numerze i nazwisku .
Nie wiem jaki będzie dalszy ciąg sprawy ale Heniek jest myśliwym i zaczął się zbroić.

karol karolak (@karolkarolak16) , 8 października 2018 at 15:38
(brusek)"

KTO POD NUMEREM 997 "ZWERYFIKOWAŁ" OSZUSTA jako POLICJANTA ?
KTO POD TYM NUMEREM WSPÓŁPRACUJE PRZY OKRADANIU STARSZYCH LUDZI metodą "NA POLICJANTA" ?
ILE STARSZYCH OSÓB w ten sposób POLICYJNY GANG OKRADŁ ?

Portret użytkownika Endymion

Mojego dziadka spotkało to

Mojego dziadka spotkało to samo.. aczkolwiek numer odznaki i nazwisko policjanta były prawdziwe.. Mają taki program; ofiara rozłącza się i dzwoni pod 997 lub 112, a połączenie nie skończone ze strony złodzieji jest przekierowywane..

Mój dziedek ma 97lat i co chwila chcą go nabrać na darmowy tablet, ostatnio oddawałem odkurzacz za 3999zł kupiony na "promocji w sanatorium".. ja załatwiłem sprawę, ale ilu będzie spłacać raty jeszcze po śmierci? Sad

cudowne garnczki, odkurzacze, kołdry itd..

 

P.S.

dla czego nie działa tutaj słownik? wychodzę na analfabetę :((( mam dyslekcję i dysortografię stwierdzoną 20lat temu, ale od kiedy piszę na komputerze, nie przejmowałem się tym.. na szczęście pierdolniętego zmysłu logiki nie mam Smile

Portret użytkownika rocafella

Mam pytanie do autora

Mam pytanie do autora artykułu.

Zastanów się nad kursem rubla i hrywny.

Dlaczego rubel jest tańszy od hrywny gdy gospodarka Rosji jest dużo mocniejsza i zasobna w bogactwa naturalne oraz ma rezerwy w złocie i innych metalach, o dolarach nie wspominając?

Może pojmiesz co to jest być zależnym od Wall Street i niezależnym gospodarczo.

Może wytłumacz nam jeszcze czym różni się gospodarka Arabii Saudyjskiej o Wenezuelskiej i czy aby ta Arabska jest dużo mocniejsza produkcyjnie Smile

Jak mnie nie oświecisz to uznam że masz za durniów swoich czytelników.

Strony

Skomentuj