Mieszkańcy Wenezueli chudną w dramatycznym tempie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Władze Wenezueli od wielu lat skupiały się na pomaganiu najuboższym. Teraz w kraju zawitał kryzys, a do najuboższych można obecnie zakwalifikować przeważającą większość społeczeństwa. Najnowsze statystyki tylko potwierdzają, że Wenezuelczycy stali się nędzarzami.

 

Jak wynika z corocznej ankiety, którą w zeszłym tygodniu opublikowały trzy lokalne uniwersytety, w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Wenezueli stracił około 11 kg wagi, a niemal 90% społeczeństwa żyło w biedzie. Ponad 60% ankietowanych twierdziło, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy, każdy dzień zaczął się od głodu, ponieważ brakowało pieniędzy na jedzenie. Około 25% ludzi jadło dwa lub mniej posiłków dziennie.

 

Badania z 2017 roku zostały oparte o wypowiedzi ponad 6,1 tysiąca Wenezuelczyków w wieku od 20 do 65 lat. Kraj liczy około 30 milionów ludzi. Dla porównania, w 2016 roku, przeciętny mieszkaniec tego państwa stracił około 8 kg wagi.

Tragedia ludzka spowodowana jest poważnym kryzysem ekonomicznym, który jest potęgowany przez sankcje. Wenezuelczycy zarabiają przysłowiowe grosze, wprowadzona w sierpniu nowa waluta szybko traci na wartości, a sklepy często świecą pustkami. Nie widać końca dla tego socjalistycznego szaleństwa, dlatego wielu mieszkańców zdecydowało się na ucieczkę do sąsiednich krajów, między innymi do Brazylii i Kolumbii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Alteregosens

To konflikt o rope.

To konflikt o rope.

Głównie za kryzysem stoja Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.

Sprawa ma się już od 1964 kiedy to koncerny naftowe chciały położyc łapska na Venezueli i ich zasobach ropy.

Państwo socjalistyczne nie jest problemem. WIELKA Brytania jest przykładem państwa socjalistycznego, wiem bo mieszkam w U.K

Pozdrawiam, i Nie generalizujcie tego zagadnienia jakim jest kryzys w Wenezueli.

USA miała już dawno na celowniku ten kraj jak I Iran gdzie zaczyna się wdzierać inflacja. 

Portret użytkownika Maxxx

UK jest socjalistyczna w

UK jest socjalistyczna w wymiarze światopoglądu i polityki społecznej, jednak dość liberalna gospodarczo. Z tego co wiem (może się mylę) przedsiębiorca jest traktowany z szacunkiem np. przez urzędników, a podatki są stosunkowo niskie. Oczywiście chodzi tutaj głównie o położenie pejsatych łap na ropie, jednak gospodarkę rozwalili sobie sami przez głupie umowy handlowe.

Portret użytkownika Zenek ;)

Mateusz POLIN+ Morawiecki i

Mateusz POLIN+ Morawiecki i kolejny SUCKes "rządu"
DORABIAJĄCY NA OKRADANIU staruszków "policjanci"
jacy POZAZDROŚCILI mu "gospodarczych osiągnięć w okradaniu tubylców

"Ku przestrodze bo może spotkac to każdego z nas.
Mam sasiada. Henryk ma 89 lat , ale jest nad wyraz sprawny umysłowo jak i fizycznie. Dzwoni dziś do niego telefon. Gościu przedstawia się z imienia i nazwiska, jest z policji, podaje numer legitymacji służbowej prosi o zapisanie i o zadzwonienie pod nr 997 celem weryfikacji. Henio zadzwonił i poprosił o weryfikacje danych. Trwało to kilka minut z wynikiem pozytywnym . Po 2 minutach znowu zadzwonił ten sam gość i zaczęła sie gadka o pieniadze w domu, konto w banku, czy mieszka sam, o której kładzie się spać, kosztowności. Henio nie w ciemię bity powiedział że może mu udzielic wszystkich informacji ale w komendzie na Lutomierskiej. Gość się pospiesznie rozłączył a Henio udał się na policję gdzie dowiedział się że to wszystko to lipa bo nie ma funkcjonariusza o takim numerze i nazwisku .
Nie wiem jaki będzie dalszy ciąg sprawy ale Heniek jest myśliwym i zaczął się zbroić.

karol karolak (@karolkarolak16) , 8 października 2018 at 15:38
(brusek)"

KTO POD NUMEREM 997 "ZWERYFIKOWAŁ" OSZUSTA jako POLICJANTA ?
KTO POD TYM NUMEREM WSPÓŁPRACUJE PRZY OKRADANIU STARSZYCH LUDZI metodą "NA POLICJANTA" ?
ILE STARSZYCH OSÓB w ten sposób POLICYJNY GANG OKRADŁ ?

Strony

Skomentuj