Mieszkańcy Szwecji otrzymają instrukcje, które przygotują ich na wypadek wybuchu wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Szwecji przygotowały specjalne broszury, które zostaną rozesłane do niemal 5 milionów gospodarstw domowych. Zawarto w nich wiele wskazówek, które mają przygotować Szwedów na wypadek wybuchu wojny. Media wskazują, że Szwecja robi to w obawie przed atakiem ze strony Rosji.

 

20-stronicowe instrukcje, opracowane przez Ministerstwo Obrony Szwecji, opisują jak mieszkańcy powinni zachować się podczas obcej inwazji. Wskazano np. na konieczność robienia zapasów żywności i wody oraz zapewnienia sobie stałego źródła pożywienia i surowców energetycznych, które pozwolą ogrzać mieszkanie. Obywatele muszą również zadbać o własne bezpieczeństwo, wiedzieć skąd czerpać informacje i jak rozpoznawać wrogą propagandę.

 

Broszury przypominają, że każdy mieszkaniec jest zobowiązany na miarę swoich możliwości bronić kraju przed najeźdźcą. W przypadku wybuchu wojny i agresji zbrojnej na Szwecję, obywatele mogą np. otrzymać wezwanie do wojska, lub do agencji rządowych i cywilnych. Instruktaż obejmuje cały szereg różnych zdarzeń - zamachy terrorystyczne, cyberataki, niebezpieczne zdarzenia pogodowe i wojnę.

Między 28 maja a 3 czerwca, Szwedzka Agencja Ratownictwa Cywilnego dostarczy te ulotki wszystkim mieszkańcom kraju. Ostatnia taka nadzwyczajna sytuacja w Szwecji miała miejsce w trakcie Zimnej Wojny. Przygotowane przez rząd broszury zawierają zaktualizowane informacje i wkrótce trafią w ręce Szwedów. Już teraz można ją przeczytać i pobrać na stronie internetowej. W najbliższym czasie pojawią się również instruktaże w 13 językach, oraz wersje audio.

 

W związku z powyższym, media wskazują, że Szwecja obawia się inwazji ze strony Rosji, która ćwiczyła atak na kraje europejskie podczas manewrów Zapad-2017. Oczywiście nie musi to być jedyny powód zakrojonych na szeroką skalę przygotowań. Islamizująca się Szwecja jest również zagrożona przez nieintegrujących się muzułmańskich imigrantów, którzy tworzą zamknięte getta na terenie miast i odpowiadają za wzrost przestępczości. Inny scenariusz, którego media w ogóle nie biorą pod uwagę, zakłada dojście do władzy nowej antyimigranckiej i prorosyjskiej partii. Tak się składa, że ostatnie wybory we Włoszech dosłownie wstrząsnęły Unią Europejską i niewykluczone, że to samo wkrótce zaobserwujemy w Szwecji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wyzdro

Przed bitwą umieszcza się

Przed bitwą umieszcza się wojsko po pzeciwnych stronach pola walki .Obnecnie amerykańskie wojsko jest rozmieszczane wzdłuż 
granicy niemieckiej .Jasne staje się że zamierzają bronić demokracji do ostatniego Polaka,

Portret użytkownika alojzy

Polacy to faszyści którzy z

Polacy to faszyści którzy z mordowali żydów i teraz nie chcą i oddać zabawek, Syria, Iran, Irak, Libia, Wenezuela, Afganistan - to wylęgarnie terrorystów których absolutnie nie sponsoruje ussa, żydki zabijają Palestyńczyków bo .... nie mają miejsca w więzieniach, angielskie lekarzyny zabijają dziecko "dla jego dobra", ussa przyjmują bandycką ustawę 447 itd itp, a teraz Rosja od jakiś 20 lat codziennie napada a to na Polskę, a to na Szwecję, a to na ukrainę, a to na Białoruś, a to na Gruzję....
Komuś naprawdę aż hemoroidy pękają z wysiłku, żeby wywołać światową wojnę. Ale tak, żeby wyjść na tego dobrego: o, takie zamieszanie z powodu tyranii i odrodzonego faszyzmu, że nie pozostaje nam nic innego tylko wkroczyć niosąc wolność i demokrację!

Portret użytkownika bullik

dlaczego ta ulotka jest po

dlaczego ta ulotka jest po angielsku a niedlugo bedzie dostepna w 13 jezykach?? czy aby napewno jest to ulotka dla szwedow aby uczyli sie bronic granic czy moze dla tych 13 jezycznych aby bronili sie przed szwedami?!?

Portret użytkownika inzynier magister

Z całym szacunkiem dla

Z całym szacunkiem dla Szwedów, ale oni powinni rozsyłać informacje jak się uchronić nie przed Rosją, ale przed zalewem islamu ! Przecież szwedzko języczne władze prowadzą politykę eksteminacji Szwedów ! Chociaż możliwe że to jest kara za potop szwedzki który prowadzili protestanci, tak jak i inne problemy w obecnej Europie również są za przyczyną protestantów, bez obrazy ale Szwedzi powinni wpierw obronić się przed filantropowcami !

Europa przyjmuje szatanską cywilizację - Kazanie Ks. Natanaka w dniu zesłania Ducha Świętego 2018

https://www.youtube.com/watch?v=gt5Yy1v6uS8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj