Mieszkańcy Syberii zaobserwowali niezwykłą chmurę przypominającą pięciokąt

Kategorie: 

Źródło: vkontakcie.ru

W oddalonym o około 250 km od Nowosybirska, rosyjskim mieście Barnauł dokonano obserwacji niezwykłej chmury o zupełnie niespotykanym kształcie. Od razu pojawiły się teorie, że to, co widać na niebie jako układ chmur w formie pięciokąta, to ślady po meteorach, które wpadły w atmosferę.

 

Niektórzy zaczęli wiązać tę obserwację z rzeczywiście przypadającym w weekend szczytem roju Geminidów. W poniedziałek sieci społecznościowe Instagram i "VKontakte" zapełniły się zdjęciami obrazów nieba, które rzekomo wyglądało jak pięciokątna gwiazda.

 

Według miejscowych astronomów, najprawdopodobniej za smugę odpowiada meteor o jasności co najmniej Księżyca w pełni. Wpadające w ziemską atmosferę Geminidy musiały być w tym roku spore, ponieważ mniejsze kosmiczne skały nie pozostawiają aż tak długich śladów.

Eksperci z planetarium w Barnauł nie wykluczają również, że ślady na niebie dziś rano były spowodowane deorbitacją kolejnych członów rakiety "Proton-M", którą akurat wystrzelono w poniedziałek o godzinie 06:16 czasu lokalnego z pobliskiego kosmodromu Bajkonur. Pierwszy człon rakiety oddzielono na specjalnym stepowym obszarze w Kazachstanu, drugi w górach Ałtaju, a trzeci nad Pacyfikiem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika piijo

Twoje pojęcie o meteorologii

Twoje pojęcie o meteorologii równa się zero,no gdybyś napisał że fajerwerki to dzieci by Ci uwierzyły ,a że piszesz meteor uuu toś expert od Trollingu.Wy chyba myślicie że tu osły siedzą i gdaczą....Fe Trolle Fe

Portret użytkownika achiles

 Przeglądam portale i

 Przeglądam portale i zastanawiam się dlaczego nie ma wzmianki i strajku generalnym w Belgii gdzie mieszkam. Nie odleciał i nie wylądował żaden samolot ,kolej stoi ,komunikacja miejska stoi, fabryki stoją, biura zamknięte, szkoły zamknięte, szpitale nie przyjmują (wyłącznie ostry dyżur),pracują nieliczne sklepy, wjazdy na autostrady w pobliżu wielkich miast zablokowane, prawdziwy paraliż kraju. Wśród wielu postulatów jest ten o niepodwyższaniu wieku emerytalnego do 67lat. Natomiast o Australię martwią się dziennikarze. Bardziej mnie interesuje co było przyczyną śmiertelnego sterroryzowania pracownic MOPSU w Makowie. Prawda nie boli panowie i panie dziennikarze.

Strony

Skomentuj