Mieszkańcy Petersburga słyszą głośne buczenie, nie ustalono jego pochodzenia

Kategorie: 

Dziwene dźwięki w Petersburgu

W Petersburgu nocą rozlega się dziwny dźwięk, przypominający odległe odgłosy samolotów odrzutowych. Świadkowie twierdza, że do zjawiska dochodziło tylko nocą pomiędzy 12 a 2 w nocy. Źródło hałasu nie zostało zidentyfikowane, ale podobnie brakowało wyjaśnień dla zjawisk z amerykańskiego Clintonville, kanadyjskiego Windsor czy francuskiej Bretanii.

 

Właśnie z powodu trudności ze znalezieniem źródła tych dźwięków funkcjonują rozmaite interpretacje nawet takie, które nazywają te odgłosy zwiastunami apokalipsy.

Dziwne dźwięki są słyszalne praktycznie wszędzie. Oto, co napisał na portalu innemedium.pl jeden z komentujących artykuł o głośnym hałasie słyszanym w Petersburgu.

"Z niedowierzaniem czytałem dotychczasowe doniesienia z całego świata o tych dziwnych dźwiękach, do dziś (czwartek 12 kwietnia), gdy sam ich doświadczyłem. Dźwięki o nieokreślonym źródle, przypominające dudnienie oraz drganie wszystkiego, co nas otacza słyszałem razem z żoną ok. godz. 11 w okolicach Gdańska, w miejscowości Otomin, gmina Kolbudy. Trwały kilka minut z przerwami i były przerażające. Rozmawialiśmy z sąsiadami, którzy mieszkają kilkaset metrów od nas i też to słyszeli, - wydawało się im, że to samoloty i jakiś sprzęt budowlany wywoływały te dźwięki. Sęk w tym, że w okolicy nie ma budów i nie latały wówczas samoloty. Wyszliśmy z żoną z domu i dźwięki te były również odczuwalne, miało się wrażenie, że wszystko wokół nas drży i dudni, ziemia i niebo. To były ciche dźwięki, ale na tyle nietypowe, że nigdy przez prawie 40 lat życia czegoś podobnego nie doznałem. Niebo wówczas było zachmurzone a pogoda bezwietrzna. Po około godzinie od tego zjawiska niebo zupełnie się rozpogodziło i już od kilku godzin świeci słońce."

Ta informacja w dużej mierze pokrywa się pod względem relacji z tymi otrzymanymi od innych świadków. Mamy też doniesienia o tym, że słyszano podobne dźwięki również w okolicy Warszawy, ale z racji na budowane tam metro może to być w jakiś sposób ze sobą powiązane.

 

Wracając do przypadku z Petersburga to dopóki była zima wiele osób słysząc ten dźwięk tłumaczyło to sobie odgłosami pracy ciężkiego sprzętu sprzątającego ocierającego o asfalt metalowymi częściami, ale zima się skończyła a odgłos pozostał i nagle wiele osób zaczęło zadawać pytania.

 

Świadkowie opisują odgłos, jako brzęczenie pochodzące z ziemi, gładkie, trochę przypominające delfini śpiew. Podobno zaczyna się niemal niezauważalnie potem falowo rośnie i opada. Jeden z mieszkańców twierdzi, że szczególnie przerażająco brzmi to w miejscach gdzie nie ma widocznych mechanicznych źródeł w okolicy, zwłaszcza nocą.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Chodasiewicz

Ale ja to słyszę (już od

Ale ja to słyszę (już od około roku bo najpierw to było cichutkie a ostatinio się bardzo nasiliło cały czas miałem wrażenie jakby, bo wiem że sąsiadka ma akurat nad naszym pokojem pralkę lub moja lodówka że to może jakieś urządzenie elektromagnetyczne - transformator. I po prostu nic wicej.) Na początku myślałem że może zwariowałem. Przecież jestem normalny trzeźwy i logicznie myślącą istotą i przez te cholerne odczucia doszłem do związku że chyba zwariowałem, lub mam założone jakieś urządzenia podsłuchowe czy coś Mój adres Poland Szczecin mój telefon 505254965 . Przyznaję że ostatnio miałem tragiczne zdarzenie 05.03.2015 ale przysięgam że te brzeczęnie jest bardzo jednostajne. Nawet rozmawiając z moją zmarłą ukochaną pytając ją czy to słyszy stwierdziła że nie. Więc trochę się ździwiłem że ja to słyszę i mówię do niej to że to jest bardzo neidnostajne i jakby się zgłaśniało godzina 17.30 13.03.2015 nadal ciągle to słyszę i przysięgam że nie czuję żadnego strachu tylko ciągle myślę że zwariowałem. Napiszcie co to może być
 
 
                                                  

Portret użytkownika Pesymista

    Witaj kolego, nie zwracaj

 
 
Witaj kolego, nie zwracaj uwagi na nazwę mojego Nicka
ani także na wpis jaki niegdyś zamieściłem, czasy się
zmieniają, a także i ludzie, ja osobiście ci współczuję
twojej sytuacji, ale nie załamuj się gdyż nie jesteś jedyny
na świecie który doznał czegoś takiego, wiele ludzi myśli
że jest już z nimi coś nie tak, gdyż nie są wstanie wytłumaczyć
czegoś z czym się nigdy nie spotkali wcześniej, może być
jeszcze inna prawda, ludzki mózg jest wykorzystywany w
ok.10%-procentach, i w tych procentach zbudowaliśmy całą
cywilizację, łącznie z obecną technologią, lecz nie wiemy
co by było gdybyśmy mogli wykorzystywać większy potencjał
naszego mózgu, być może nie potrzebowali byśmy żadnej
technologi typu telefony internety aby się porozumiewać
między sobą, moglibyśmy bezpośrednio odbierać fale dźwięku
do naszego mózgu bez udziału telefonu, lub też moglibyśmy
przekazywać informacje w postaci obrazów, wyobraź sobie że
zwierzęta posiadają takie zmysły które ludzie ich nie mają,
to że ktoś słyszy jakieś dźwięki to nie można twierdzić że
jest z nim coś nie tak, my jedynie nie znamy tego, ja uważam
że nie należy się tego bać, lecz rozwijać to, i nie słuchać
pseudo lekarzy którzy za wszelką cenę zniszczyli by każdemu
życie który by się tylko wydał o tym że coś słyszy...
Ja ci powiem tak, nie bój się tego, a wręcz przeciwnie, zacznij
to rozwijać, a jeśli jesteś osobą wierzącą to możesz się modlić,
o pomoc w tej sprawie, modlitwa jest dobra dla ludzi ktorzy
wierzą w idee Boga - Jezusa, osobiście mogę ci polecić kościoły protestanckie, gdyż one zajmują się tymi zagadnieniami, typu
dźwięki głosy itp..
możesz także osobiście badać to bez udziału osób trzecich,
wybór należy do ciebie....
Pamiętaj zawsze o jednym żeby nie dać się wkręcić innym
ludziom, którzy mają wobec ciebie złe zamiary, czyli do końca
nie ufaj ludziom, zawsze miej trochę rezerwy wobec innych...
Pozdrawiam cię i głowa do góry

Portret użytkownika Gwiezdne przejście

Jak to możliwe że ty piszesz

Jak to możliwe że ty piszesz żebym się nie bał i proponujesz mi jakiś kościół. Ale dzięki że coś napisałeś. Te głosy są coraz mocniejsze i niewiarygodne. Mój syn który ma schize twierdzi że to zakamuflowane statki obcych. I co na na to bo ja mógłbym Ci zadać pytanie?.. To dlaczego inni tego nie słyszą.

Portret użytkownika Kosmiczna Plazma

To jedynie kilka wiekszych

To jedynie kilka wiekszych statkow kosmicznych z kranca galaktyki przybylych na niezwykle widowisko w skalii wszechswiata.. Gwozdziem wieczoru bedzie przejscie Ziemi w czwarta gestosc wraz z ludzmi ktorzy, beda wstanie wyniesc swoje dusze na podobne wibracje.

Portret użytkownika Dźwiękowiec

Nagranie na filmie

Nagranie na filmie katastroficzne. Myślą, że autor mógłby zamieścić sam plik dźwiękowy, ale w formacie *.wav bez kompresji. Co do wypowiedzi, iż "wszystko drżało". Tak, niewątpliwie. Jak to działa? Każdy przedmiot, który istnieje na świecie ma swój rezonans. To zapamiętajmy. Teraz wyobrażmy sobie, że posiadamy 12 śladowy rejestrator dźwięku ( ilość jest tylko przypadkowa - może być 100 a nawet więcej ścieżek ) Teraz podejdźmy do syntezatora dźwięku i kolejno nagrajmy sobie oddzielnie ścieżki. Na pierwszej 16 Hz, potem na kolejnej 16,1 Hz itd. aż dojdziemy do 17,2 Hz. Teraz te nagrane ścieżki wkładamy do programu np. Audacity lub bardziej wypasionego i łączymy wszystkie 12 ścieżek w 1 plik dźwiękowy. Tak powstały dźwięk zawierać będzie w sobie 12 wzorów fal dźwiękowych o okreslonych częstotliwościach drgań na sekundę. Teraz pódźmy dalej ale tylko w formie dywagacji. Przypuśćmy, że nagraliśmy oddzielnie pełen zakres fal słyszalnych dla człowieka od 16 Hz do 20.000 Hz ( ps. mozolna, acz wykonalna praca ) potem złączmy to wszystko w jeden dźwięk. Następnie wypuśćmy ten dźwięk przez odpowiedni generator aby wytworzyć ciśnienie akustyczne. Domniemam, że taki dźwięk potrafiłby zniszczyć wszystko co rezonowało by w częstotliwościach od 16 Hz do 20.000 Hz. Myślę, że te dźwięki są składową wielu fal. Zastanawiam się też nad tym co jest źródłem dźwięku?Myślę, że wszystko spowodowane jest przejściem Ziemi przez centrum galaktyki. Ziemia napotkała silne pola, które wprawiły w drgania wnękę rezonansową Ziemi, którą tworzy jonosfera i powierzchnia Ziemi. ( Rezonans Szumanna ) . Harmoniczne dla Rezonansu Szumanna to między innymi z dołu częstotliwości 14,1; 20,3; 26, 33, 39, 45 Hz - czyli te, które są słyszalne przez człowieka, lecz o bardzo niskiej częstotliwości. Pamiętajmy, że najwyższe harmoniczne jakie udało się zarejestrować w zakresie fal radiowych to częstotliwości 300–3000 Hz i długości 100 –1000 km. !  Moim zadaniem tak to wygląda. 

Portret użytkownika Pesymista

Karmią was kłamstwami

Karmią was kłamstwami zniepotwierdzonych i nie wiarygodnychzródeł a wy we wszystko wierzycie !czemu o takich sprawach nie mówiąw TV wiadomościach ? bo jestfiltracja medialna,  bzdury !zawsze jak się coś dzieje to jest w TVi nie ma żadnej filtracji !ale wy lubicie tylko bojkoty i kłamstwatak samo się to ma do erupcji wulkanów i trzęsień ziemi : zawsze takie zjawiskawystępowały i będą występować.Ale wy lubicie słyszeć to cochcecie usłyszeć i nic więcejnawzajem się straszyć i bojkotować !otrząśnijcie się i otwórzcie szeroko oczybo nie odróżniacie prawdy od fałszu !

Portret użytkownika Exodus

Kolego dla Twojej informacji

Kolego dla Twojej informacji odnośnie prawdy, jaką nam przekazują media...W 2007 roku pracowałem dla pewnej korporacji finansowej, której nazwy nie będę podawał, bo to jest mało istotne. Powiedz mi skąd, oni już wtedy wiedzieli, że ZUS jest bankrutem, że władza dorwie się do OFE i będą stopniowo wydłużać wiek emerytalny??? Co gorsza Ci sami analitycy mówili już wtedy, że nasze pokolenie (od rocznika 70) nie ma szans na emerytury z ZUS. Na razie wszystko jak dotąd się sprawdziło, ostatnie co nas czeka to informacja kiedyś od możnych tego kraju, że: "PRZYKRO NAM, ALE NIE WYPŁACIMY EMERYTOM I RENCISTOM ŚWIADCZEŃ".Słyszałeś o tym w TV w 2007 roku albo w latach późniejszych ??????Ktoś mówił o tym w jakichkolwiek mediach???? NIE!!!!!To wytłumacz mi skąd, cała finansjera o tym wiedziała???Człowieku to Ty żyjesz w zakłamaniu. Jesteś na tyle zmanipulowany, że jak w mediach powiedzą, że nasza kochana POLSKA jest mlekiem i miodem płynąca i z nieba kapie manna, to będziesz to łykał jak pelikan. Będziesz zadowolonym ale jednak tylko „NIEWOLNIKIEM”Otwórz oczy!!! Oficjalne media nie mają nam nic do zaoferowania oprócz kłamstwa!!! Nie masz pojęcia jak działa socjotechnika na takich jak TY.Jesteś jak „owca w stadzie”, słychać cały czas to samo beczenie, ciągle was i wasze dzieci golą do gołej skóry, a ostatecznie „wilki” prowadzą was na rzeź!!!

Strony

Skomentuj