Mieszkańcy Peru obserwowali kulę ognia na niebie. Okazało się, że to był fragment ukraińskiej rakiety

Kategorie: 

Źródło: Exoss

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmów przedstawiających tajemniczy płonący obiekt, który wpadł w ziemską atmosferę. Mieszkańcy Peru i Brazylii myśleli, że są świadkami upadku meteoru. Wkrótce okazało się, że były to szczątki po ukraińskiej rakiecie.

 

Kula ognia była obserwowana 27 stycznia w godzinach popołudniowych. Obiekt przez cały czas palił się w atmosferze, lecz przetrwał lot i upadł w południowej części Peru w regionie Puno. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłaszali to zjawisko odpowiednim organom.

Wkrótce udało się ustalić dokładne miejsce lądowania. Jak się potem okazało, Peruwiańczycy nie mieli do czynienia z meteorytem, lecz z tajemniczym metalowym obiektem. Upadek kulistego przedmiotu o masie 40 kilogramów utworzył niewielki krater uderzeniowy o szerokości 29 cm i głębokości 30 cm.

 

Pracownicy organizacji Exoss uzgodnili, że jest to pozostałość po ukraińskiej rakiecie nośnej Zenit 3F, która wystartowała 26 grudnia 2017 roku z kosmodromu Bajkonur celem dostarczenia na orbitę satelity Angosat-1. Najważniejsze, że obiekt nie wywołał żadnych zniszczeń i nikt nie ucierpiał w wyniku impaktu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika piotrK

dokładnie testy rakiet

dokładnie testy rakiet balistycznych wsokich prędkości i wysokości, po zatym meteoryt jak spada i się spala to nie wybucha no chyba że ma głowicę bojową haha z nastawioną na daną wysokość eksplozją

Skomentuj