Mieszkańcy Korei Północnej mają zakaz używania imienia swojego wodza

Kategorie: 

Kim Dzong Un
Totalitaryzm pełną gębą - władze Korei Północnej zakazują mieszkańcom używania imienia swojego wodza, Kim Dzong Una. Koreańczycy nie mogą nadawać swoim dzieciom tego imienia, a ci którzy tego dokonali, mają je zmienić.

 

Jak donosi Daily Mail, południowokoreańska telewizja weszła w posiadanie dokumentów z 2011 roku, w których stało napisane, że wszyscy urzędnicy, wojskowi i policjanci mieli utworzyć listę wszystkich mieszkańców Korei Północnej, którzy nazywają się tak jak ich wódz, Kim Dzong Un, a następnie pouczyć ich i poradzić im aby "dobrowolnie" zmienili swoje imię i nazwisko.

 

Wiadomo również, że podobny zakaz obowiązuje wobec pierwszych założycieli tego kraju, Kim Il Sunga i Kim Jong Ila. Sytuacja w Korei Północnej nikogo już nie dziwi. Władze mają pełną kontrolę nad mediami oraz mieszkańcami i otwarcie zwalczają opozycję oraz osoby podejrzane i te, które mogłyby zagrozić władzy. Powyższa dyrektywa ma oznaczać, że Kim Dzong Un jest tylko jeden i żaden mieszkaniec nie powinien się tak nazywać.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj