Mieszkańcy Kaliningradu byli świadkami zjawiska optycznego zwanego świetlistym słupem

Kategorie: 

Źródło: vkontakcie.ru

Wczoraj, 2 grudnia 2012, około godziny osiemnastej mieszkańcy Kaliningradu byli świadkami rzadkiego zjawiska optycznego dla regionu, zwanego świetlistym slupem. to bardzo rzadkie zjawisko było ostatnio widoczne w Japonii. Tym razem zjawisko wystąpiło w pobliskim Polsce Obwodzie Kaliningradzkim.

 

Świetliste słupy to rodzaj aureoli ( zjawisko optyczne) i pojawiły się się podczas zachodu Słońca. Nietypowe zjawisko było dobrze widoczne ze wszystkich stron Kaliningradu.

To, co zaskakuje to fakt, że świetlne słupy są widoczne przede wszystkim w zimnych porach roku, w pierwszych dniach grudnia w Kaliningradzie słupek rtęci w termometrach zszedł poniżej zera.  Nauka twierdzi, że zjawisko to jest powodowane przez obecność kryształków lodu. Jednak zwykle pojawia się to przy temperaturach rzędu kilkudziesięciu stopni poniżej zera a nie kilku jak miało to miejsce 2 grudnia. Być może świetliste słupy tak jak parheliony staną się znacznie powszechniejsze.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zjawiska te będą coraz

Zjawiska te będą coraz częściej widziane, gdyż wskutek niskich temperatur nastąpiło szybsze opadanie nanocząstek metali z chemitrails i stanowią one doskonałe jądro kondensacyjne pary wodnej zamieniającej się w kryształki lodu. Tak, że jest najoczywistzsym faktem, iż wskutek realizacji ludobójstwa wg programu "chemitral"...będziemy oglądac różne atmosferyczne "cuda" w naszym polu widzenia....
 Jednak nie fascynowałbym się tym pięknem...
 Wzory na naszej pięknej żmiji zygzakowatej... nie są zalecane do oglądania z bliska....

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj