Mieszkańcy Jakucji doświadczyli dziwnej anomalii pogodowej. Niebo nad Syberią stało się całkowicie czarne

Kategorie: 

Źródło: The Siberian Times, YouTube/Якутия24

Mieszkańcy Jakucji doświadczyli niecodziennego zjawiska, kiedy w piątkowy poranek zastała ich całkowita ciemność. Mimo, że Słońce o tej porze powinno znajdować się wysoko, niebo spowijała czerń. Podobne zjawisko miało miejsce w tym regionie nieco ponad rok temu.

Mieszkańcy Wierchojańska wykonali zdjęcia około ósmej rano. O tej porze roku, o tej godzinie słońce znajduje się wysoko na niebie. Tym razem nie było ono widoczne, a całe miasto było skąpane w dziwnej, ciemnej mgle. Na szczęście miejscowi przyzwyczaili się do tak niezwykłych zjawisk, ponieważ podobny fenomen wystąpił tu rok temu w lipcu.

Chociaż nie podano jeszcze oficjalnego wyjaśnienia tej anomalii, eksperci uważają, że może to być związane z pożarami lasów na Syberii. Najwyraźniej duże ilości tlenku węgla w atmosferze mogły doprowadzić do szybkiego formowania się wyjątkowo grubych chmur, które całkowicie zasłoniły słońce.

„Sytuację tę można porównać do tego, co dzieje się podczas powstawania chmur, które powodują deszcz.” – powiedział Jewgienij Tiszkowiec, główny specjalista rosyjskiego serwisu pogodowego Fobos. – „Pokrywa chmur była niezwykle gruba i dodatkowo połączyła się z dymem, co spowodowało utworzenie gęstej, czarnej pokrywy.”

Centrum pogodowe Fobos odnotowało wysokie stężenie tlenku węgla w regionie – 7,19 mg/m3 w porównaniu do dozwolonego maksimum 5 mg/m3. Mapy pokazują również przemieszczającą się smugę dymu, która faktycznie mogła dotrzeć do wyższych warstw atmosfery i spowodować przedziwne zaćmienie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Sami sobie to zrobili (przez

Sami sobie to zrobili (przez samospełniającą wróżbę ze Sputniknews). Merkury miał się zbliżyć do Jowisza i (jakieś głupawe zależności) na Ziemi miały wystąpić 3 dni ciemności. No i wykrakali - Stwórca, spełnił ich życzenie

Portret użytkownika dziadek

 

 

    09.08.2019r.

 

Czarne niebo nad Syberią

I to o dziewiątej ranem

Lud Jakucji ze znaną werwą

Obserwował zło nie znane.

 

Naukowcy już się wzięli

Tlenek węgla to przyczyna

W tamtym roku nie wiedzieli

Teraz z dymu to się wszczyna.

 

Ale nikt nie pyta ludzi

Pokolenia od kibitek

Ile Car się musiał trudzić

By dać życie znakomite.

 

A jechały w tamtą stronę

Dniem i nocą ku niedoli

Tracił Polak swą koronę

Że do dzisiaj jeszcze boli.

 

Pózniej Stalin, wódz narodu

Zapamiętał stare dzieje

I wywoził pośród głodu

Kwiat narodu w tamte knieje.

 

Trudno dziwić się ciemnością

Toż tam ból, krzywda, cierpienie

Dzięki właśnie takim gościom

Zeszło wreszcie potępienie.

 

Portret użytkownika Max 1983

Z tego co czytam ruskie

Z tego co czytam ruskie zareagowali spokojnie, wódeczki sie napili i przeczekali.U nas by była panika, naczelnik państwa ogłosił by w sejmie że tylko modlitwa przeprowadzona przez ojca dyktatora z Torunia może nas uratować i ciemny lud wpłacal by kasiorkę w tej intencji.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj