Mieszkańcy Haiti palą flagi USA i proszą Rosję o pomoc

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kolejny kraj w Ameryce jest na skraju przepaści. Tym razem nie chodzi o Wenezuelę, lecz o Haiti, gdzie od dłuższego czasu organizowane są demonstracje antyrządowe, które często przeradzają się w zamieszki z policją. Sytuacja wyraźnie pogarsza się z tygodnia na tydzień.

 

Haiti to jedno z najbiedniejszych państw świata ze stale rosnącą inflacją. Jednak iskrą dla masowych protestów była wielka afera korupcyjna – z państwowej kasy zniknęło kilka miliardów dolarów, które miały zostać wydane na programy społeczne.

 

Rząd nic nie zrobił w tej sprawie, dlatego mieszkańcy domagają się ustąpienia prezydenta Jovenela Moise'a. Ten oczywiście nie ma zamiaru tego zrobić i obiecuje, że poprawi sytuację w kraju. Jednak protesty w Port-au-Prince i innych miastach nasilają się i często dochodzi do starć z policją. Naliczono już kilka ofiar śmiertelnych.

Francuskie media zwróciły szczególną uwagę na wydarzenia, które miały miejsce w stolicy w ostatnich dniach. Protestujący publicznie spalili flagę Stanów Zjednoczonych. Następnie grupa składająca się z około 200 demonstrantów otwarcie nazywała Amerykanów okupantami, a zarazem prosiła Rosję o pomoc w przywróceniu porządku w kraju i obaleniu „marionetkowego” rządu.

Sytuacja na Haiti zaczyna coraz bardziej przypominać kryzys w Wenezueli. Jedyną różnicę można dostrzec w reakcji Stanów Zjednoczonych, które z jednej strony otwarcie nawołują do przewrotu w Wenezueli, a z drugiej strony wzywają mieszkańców Haiti do zachowania spokoju, zakończenia masowych protestów i rozpoczęcia dialogu.

 

Nie można wykluczyć, że narastający kryzys w tych dwóch biednych państwach jest ze sobą powiązany. Może się okazać, że skoro USA chcą przewrotu w Wenezueli, to Rosja lub Chiny mogą zorganizować przewrót na Haiti. Wygląda na to, że kolejna wojna pośrednia mocarstw może odbyć się nie na Bliskim Wschodzie, lecz w Ameryce Południowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Socjologicznie można ich

Socjologicznie można ich podsuować tak: Odkryli prawdę poprzez łzy,krew i pot.Tragedia i nieszczęście pozwoliły nareszcie dostrzec że dotychczas prowadził ich zwodząc, SZATAN Oni pragną prawdziwego pasterza.Rosji jako niezaprzeczalnego z woli Boga,pasterza narodów. Co ty na to ? Odezwij się SZATANIE.

Portret użytkownika hyh

Czy to sa potomkowie

Czy to sa potomkowie odwaznych i walecznych Polakow od Napoleona z Legii Nadwislanskiej czy Ja tylko snie?

Uczcie sie , jak sie walczy na ulicy Polacy , bo kiedys to wasi praprzodkowie dawali przyklad , a dzisiaj to wy musicie sie uczyc od czarnego ludu. 

 

 

 

Portret użytkownika MDG

Opłacane przez kacapstan

Opłacane przez kacapstan płatne bojówki doszły na Haiti, gdzie wbrew woli większości próbują obalić porządek. Pewnym jest, że kacapstan musiał sypnąć tym biedakom jakieś pieniądze, zabierając oczywiście zwykłym rosjanom, którzy głodują i umierają z głodu, AIDS, HIV, gruźlicy, rzeżączki, syfilisu, kiły... pandemia chorób zakaźnych jest w kacapstanie na poziomie afrykańskim.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Przedstawiciel "normalnych"

Przedstawiciel "normalnych" inaczej jak zwykle stawił się w temacie, gdzie pojawiło sie kluczowe słowo "Rosja", hehehehe!
Kolejne państwo chce wyjść spod śmierdzącego buta wyleniałego hegemona i tak jak Syria, prosi o pomoc Rosję. Kwiki nie zmienią faktu, że era zamordyzmu uSSmana dobiega końca. Bandycki uSSman powinien zająć się swoim grajdołem, gdzie ludzie umierają z bezdomności, alkoholizmu, narkomanii, chorób wenerycznych, a ci w wielkich aglomeracjach od modyfikowamych genetycznie fast foodów, które zamieniają ich w chodzące pontony.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Gdyby to był temat o

Gdyby to był temat o Wenezueli to bander-uSSmańskie trolle już by kwiczały, jakie to anty-uSSmańskie władze Wenezueli są złe, a wenezuelski lud szuka "opieki" uSSmańskiej "demokracji", hehehehehe! 
A co powiedzą w kwestii Haiti, gdzie sytuacja jest odwrotnością tej z Wenezueli? Pewnie, że prostestujący to agenci Putina, hehehehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Arya

Jak zobaczą ten temat, to

Jak zobaczą ten temat, to będzie tak jak napisałeś. W sumie to myślę, że wielu z nich to jedna osoba, bo narracja cały czas ta sama niezależnie od użytego nicka, a to wszystko niezarejestrowane konta... 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj