Mieszkańcy Florydy mogą otrzymać zgodę na noszenie broni bez zezwolenia w przypadku katastrofy

Kategorie: 

Źródło: Internet
W piątek przegłosowana została ustawa, która zezwala mieszkańcom Florydy na noszenie broni bez zezwolenia. Dotyczy to różnych ciężkich sytuacji, przykładowo gdy nadejdzie huragan, dojdzie do zamieszek czy będzie miało miejsce jakieś toksyczne wydarzenie.

 

Ustawa HB 209 zezwoli na posiadanie broni szturmowej lub pistoletu w przypadku gdy władze wprowadzą na terenie Florydy stan ewakuacji. Prawo to, jeśli wejdzie w życie, dotyczy obywateli, którzy nie mieli kryminalnej przeszłości. Ustawa ta ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

 

Szeryf Pinellas County, Bob Gualtieri, jest jednym z tych, którzy nie zgadzają się na wprowadzenie ustawy. Jego zdaniem, zezwolenie obywatelom, aby mogli posiadać broń w trakcie zamieszek, jest czystym szaleństwem. Tym bardziej, gdy ustawa jego zdaniem nie jest napisana jasno i nie zostało w niej określone, na jak długo właściciel broni może z niej korzystać i kiedy kwalifikowane jest to jako pozwolenie w wyniku stanu ewakuacji.

 

Co więcej, Gualtieri uważa, że po wprowadzeniu tej ustawy, w  trudnych, katastroficznych sytuacjach nawet młodzi ludzie mogliby korzystać z broni. Jednak z drugiej strony, Heather Fitzenhagen która jest sponsorem ustawy, uważa iż jest to zapewnienie większej wolności na Florydzie a obywatele będą mogli użyć broni, jeśli uznają, że ich życie jest zagrożone.

 

Ustawa HB 209 wywołuje więc pewne kontrowersje, jednak mimo to może zostać wprowadzona w życie. Głosowanie odbyło się w piątek i zakończyło się wynikiem 80 do 36, przy wsparciu ze strony Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika katra

No to qurwa pieknie.... U nas

No to qurwa pieknie.... U nas w PL tylko zydzi moga uzywac broni bez pozwolenia, nawet dla nich zmienili ustawe przed delegacja Krakowska... Masakra...to jak najgorsze sceny z sci-fi lub hororow w razie "czegos" zamiast sobie pomagac i sie wspierac to nie, lepszy karabin !!! Wtedy się dopiero zacznie...... ludozerstwo...

Portret użytkownika euklides

Pięknie wyprali ci baniak.

Pięknie wyprali ci baniak. Bandyci zawsze się znajdą w społeczeństwie, a oni z założenia nie mają zamiaru nikomu pomagać nawet w czasie pokoju. Rozbrojenie społeczeństwa i wmówienie ludziom, że broń służy do ataku to największe osiągnięcie lewactwa.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To ty nie manipuluj. Przed

To ty nie manipuluj. Przed przyjazdem Knessetu do Krakowa pospiesznie weszła ustawa, że "obce słuzby" moga nosic w Polsce broń gotową do strzału. Tak, że w Polsce jako jedynym kraju na świecie Mosad mógł sobie maszerować po Krakowie z karabinami gotowymi do użycia przeciwko Polakom.
 Czy wyobrażasz sobie, aby w Izraelu polscy komandosi mogli tak paradować? Albo w Niemczech, czy USa?
 Dlatego  won z zachodnim syjonizmem z Polski i razem z takimi kuternogami umysłowymi jak ty

Portret użytkownika John Moll

Wiesz, z tego co czytałem

Wiesz, z tego co czytałem kiedyś w izraelskich mediach, to w Polsce panuje "zdecydowany i jawny antysemityzm", podobnie jak w niektórych innych krajach. "Polskie" władze nie wprowadziły tej ustawy tak same od siebie i to powinno być dla wszystkich oczywiste, a szkoda że tak nie jest.
 
Zaczęło się od emigracji Polaków a skończy na imigracji... pewnego narodu, wiadomo jakiego Smile ich przyjazd do Krakowa miał nam dać do zrozumienia, że chociaż my ich tu nie chcemy, to oni i tak tu przyjadą a jeszcze będą zachowywać się jak u siebie. Skoro chodzili z bronią to widocznie uważają, że Polacy = Palestyńczycy, czyli potencjalni terroryści.
 
Ale mimo wszystko wierzę, że Polska wyjdzie z rąk okupanta. Pozdrówka.

Strony

Skomentuj