Mieszkańcy Argentyny przerażeni po silnej eksplozji meteoru

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kilka dni temu, mieszkańcy północno-wschodniej Argentyny obserwowali upadek meteoru. Zjawisku towarzyszyły intensywne światła i bardzo silny huk.

 

Doniesienia o spadającej kuli ognia pojawiały się w niedzielę 14 października. Zdarzenie miało miejsce między godziną 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Upadek meteoru był widziany w południowej części prowincji Misiones i północnej części prowincji Corrientes.

Światło emitowane przez kosmiczny kamień podczas jego wejścia do atmosfery na kilka sekund zamieniło noc w dzień. W internecie pojawiło się nagranie, wykonane z drona, który uchwycił moment, w którym meteor oświetlił Plac Wolności (Plaza Libertad).

Policja otrzymała liczne zgłoszenia o silnej eksplozji, drżeniach i światłach, które zaniepokoiły mieszkańców. Na szczęście, eksplozja i upadek meteoru nie wyrządziły żadnych strat materialnych i nikt nie został ranny.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj