„Mieszkam w 5-cio gwiazdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu” - lekarz o pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jeden z rezydentów, który podjął pracę w tzw. „Szpitalu Narodowym” obnaża prawdę o tym miejscu i sensie jego powstania. W „Szpitalu Narodowym” jest najnowocześniejszy i najdroższy sprzęt, a personel został zakwaterowany na dwóch piętrach luksusowego pięciogwiazdkowego hotelu Regent Warsaw Hotel (dawny Hyatt)!

Apartament hotelowy lekarza, który postanowił wyjawić prawdę jest większy niż jego prywatne mieszkanie. Lekarzowi za godzinę pracy na „Narodowym” przysługuje 200 zł na godzinę; rezydentowi zaś 150 zł. Rezydent zapisał się na 84 godziny, zarobi więc 12 tysięcy złotych.

 

Jak mówi w szpitalu przebywa aktualnie 25 osób: Zajęta jest większa część sektora A i niewiele łóżek w sektorze B. W sektorze C od piątku jest jeden pacjent. Pozostałe sektory są puste relacjonuje.

Podczas ostatniego dyżuru rezydenta, który opisał sytuację na „Narodowym” 25 pacjentów obsługiwały 24 osoby z personelu medycznego. A oprócz tego są jeszcze salowe, żołnierze WOT, ochroniarze. Obsługi jest zatem więcej niż pacjentów!

Zdarzało się, że lekarze obsługiwali sektory szpitalne, który były całkowicie puste. Środowisko lekarskie śmieje się, że na Stadion Narodowy trafiają „zdrowi-chorzy”.

Faktycznie kryteria są takie, że pacjent musi mieć covid potwierdzony testem PCR albo antygenowym. Nie może mieć ostrych i przewlekłych stanów klinicznych i chorób współistniejących, nie przyjmuje się z niestabilnością krążeniowo-oddechowa wymagającą intensywnego nadzoru…

Zdarzało się, że ów rezydent podczas dyżuru nie przyjął żadnego pacjenta.

Tymczasem dobowa opłata ryczałtowa za gotowość punktu przyjęć w szpitalu tymczasowym to 18 299 zł. Za dostępność jednego łóżka NFZ płaci „Narodowemu” 822 złote na dobę, za dostępność stanowiska wentylacji mechanicznej 3,7 tysiąca złotych. Dużo więcej niż normalnym szpitalom.

Marnuje się więc gigantyczne pieniądze. A będzie jeszcze drożej, ponieważ powstają kolejne sektory na ponad 500 łóżek.

Personelowi surowo zakazano robienia zdjęć.

Rezydent zapytany o co w tym wszystkim chodzi, powiedział:

 Nie mam pojęcia co chodzi. Szpital narodowy jest doskonale wyposażony. Stoi tam tomograf za kilka milionów złotych, drogie aparaty RTG, maszyna do USG, są nowoczesne respiratory, instalacja tlenowa…

Rezydent dodaje, że czuje się jak „frajer”:

 Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5-cio gwiazdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w Internecie. Wyszydzają nas. Tworzenie szpitala narodowego od początku śmierdziało. Jakby przeanalizować na chłodno można było się domyślić, że chodzi o coś innego niż walka z pandemią. Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano.

Rząd od dawna jest znany z szastania pieniędzmi Polaków. Ostatnio zaproponował olbrzymie rekompensaty bogatym celebrytom, skazując jednocześnie przedsiębiorców na jałmużnę, która pokrywa zaledwie niewielką część podstawowych wydatków związanych z utrzymaniem biznesów.

Jak długo jeszcze społeczeństwo będzie akceptowało tę farsę?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Pamiętacie rozmowę dwóch

Pamiętacie rozmowę dwóch konsultantów filmowych w słynnej komedii S.Barei pt : "Miś" ? ...- " Bo im ten miś jest droższy , tym .. no .. koniaczek podwójny !" Główne motto rozmowy - najlepsze interesy robi się na drogich słomianych interesach .

Portret użytkownika antyryt

No ja tam nie wiem, ale gdy

No ja tam nie wiem, ale gdy "kraj w śmiertelnej epidemii, gospodarka upada, premieł płacze na konferencjach gdy musi kraj w czerwony kolor oblec, trup się ściele na ulicach" ... a ja w hotelu z piecioma gwiazdkami oglądam puste łóżka w największym szpitalu i nic nie robię choć dostaję kasę jakbym robił ... no to kurwa chyba bym doszedł do bardziej radykalnych wniosków. 
Ale i tak szacunek za to co powiedział, zważywszy na to, co mu mogą zrobić koledzy z białej mafii, gdy im się krzyżuje plany Biggrin
Ech_1 ... jak nie rozumiecie nauki, świata, to chociaż do religii sięgajcie. Tam coś pisze o tym, że wszystko zostanie odkryte i takie tam różne, że z drzewa dobrego złych owoców nie będzie i odwrotnie.
Ech_2: a jak do religii nie sięgacie to wroćcie do pierwotnych instynktów związanych z ziemią, uprawą roślin, prostą pracą - te czynności kształcą sprawiedliwy instynkt "przyczyna <-> skutek".
Albo inaczej: tak naprawdę każdy wie co jest dobre, co jest prawdą, a co nie. To mechanizm wpisany w człowieka od tysięcy lat i obecnie nie do zhackowania - potocznie zwany sumieniem.
K#..chnia: non stop największa z możliwych uczciwość, sprawiedliwość i jawność - inaczej będzie przesrane bez odwrotu. Nie ma półśrodków. Każde przymknięcie oka, ulegnięcie presji, pofolgowanie swoim instynktom - to kolejna cegła w fortecy, której działa są wycelowane przeciwko tobie.
Wspierać uczciwych, dawać im schronienie i środki, izolować krętaczy i łapowników - od najmniejszych do największych stanowisk ... no bo będzie kurwa źle.
No kurczaczek, ludzie, ogarnijcie się: ja nie chce być wciągnięty w bandę świrów biegających między czołgami, gdzie pociski urywają ludziom dupy ku chwale prezesa, boga, ojczyzny. A każde łapówki, przymykanie oka, uleganie presjii zwierzchników, działanie wbrew sumieniu - zbliża nas do tego scenariusza, a to jest zły scenariusz, w którym 6 miliardów ludzi, w pośpiechu, napierdala do bram raju (według wytycznych np. ONZ), a każda łapówka lub przymknięcie oka sprawi jedynie, że będziesz w tym raju tylko bliżej czoła kolejki.

Że tak powiem po staropolsku: kuwa mać!! zacznijcie myśleć i używać sumienia, bo tu kurwa kamień na kamieniu nie zostanie.

Portret użytkownika Medium

W moim mieście wszystkie

W moim mieście wszystkie kowidowe łóżka zajęte, ale mieszkam za daleko od szpitala w Warszawie, znalazło się wolne miejsce w regionie.

A za całą wypowiedź mianuję Cię naczelnym kapłanem lub psychiatrą kraju, jak wolisz Smile

Zawodowi psychiatrzy mogą nabrać teraz sporo pacjentów...

Portret użytkownika Mojeimię44

Moja mama mówi, że specjalnie

Być może specjalnie zrobili szpital na narodowym gdyż jest to spółka PGE. Skarb państwa ma w tej spółce tylko 57,39% udziału- resztę mają prywatni inwestorzy. Co ciekawe pieniądze na stadion były w pełni pokryte z naszych podatków a spółka PGE miała wejść tylko jako sponsor a przejęła go całkiem. To już był jakiś przekręt ale mniejsza z tym. Teraz placówka jest pewnie zarejestrowana jako szpital a co za tym idzie z naszych pieniędzy go utrzymujemy a pieniądze przez stadion trafiają do PGE i tam są rozdzielane. Zapewne pełno tam fałszywych faktur i fałszywych kosztów by ze skarbu państwa wyciagnąć jak najwięcej kasy do PGE. Być może jest to pewnego rodzaju pralnia państwowych pieniędzy. To całkiem logiczne i  stąd też 5 gwiazdkowe hotele dla lekarzy oraz inne wielkie koszta jak np. wynagrodzenie personelu itd. To jest tylko gdybanie ale logiczne.

Ps. Gdybym był dziennikarzem śledczym napewno bym to dalej badał bo śmierdzi to od samego początku.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika euklides

57% to nie jest "tylko", a

57% to nie jest "tylko", a poza tym państwo to korporacja terrorytyczna - coś jak Google czy Apple, tylko z wojskiem i prawem brania każdego za mordę. Świnie przy państwowym korycie wypłacają sobie nie mniejsze wynagrodzenie niż świnie z korpo, a przeciętny Polak nie tylko nic z tego nie ma, ale jeszcze na to łoży, więc skończ wreszcie wciskać ten kit obrońco Polin o dobroci państwowego zamordyzmu.

Portret użytkownika Titan

No co Ty zbada i co? sprzeda

No co Ty zbada i co? sprzeda telewizji ? zaraz znajda go przygrzebanego 300kg ziemniakow albo samobojstwo (z luku w tyl glowy sobie strzelil) ... na youtube wrzuci? przeciez tego nie opublikuja albo zablokuja... do sadu pojdzie? na pewno to trafi w ogole na sale sadowa ... jak z imienia inazwiska sie poda to nie dozyje sprawy ktorej i tak nie bedzie. Wierzysz ze tak gigantyczny przekret i ukartowana sprawe moze jedna osoba albo chociazby jeden kraj obalic? Oni czyli ci co rzwdza i maja wiekszosc pieniedzy tego swiata bo ok 80% w rekach i mozliwosc ich kreacji i manipulacji wartoscia (nie tylk o pieniadzach mowie w sumie) a wiec nieograniczone mozliwosci lapowkowania i zlecania roznych akcji byle tylko dosc do celu... nic nie zrobia bo czliwiek to jednostka a Ci rzadzacy to wielka jakby organizacja majaca pod sobo kolejne to organizacje i agencje ...o wszysktich systemach kontroli monitorignu itp ... nie ma opcji aby to sie dobrze skonczylo dla wolnego zwyklego czlowieka...

Portret użytkownika 3plabc

Jak długo mają zamiar topić

Jak długo mają zamiar topić pieniądze podatników na ten kabaret i rujnować gospodarkę? Za chwilę ustawią się do MFW o zapomogę bo kabarecik kosztuje! Morawiecki znowu wyskoczył w mediach z planem stu-dniowym. Napoleon też miał swoje sto dni i kiepsko mu się to skończyło... hehehe.

Strony

Skomentuj