Mięso i ser w USA wywołały śmiertelną epidemię listeriozy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Śmiertelny wybuch listeriozy w sześciu stanach USA jest spowodowany przez wędliny i sery. Poinformowali o tym przedstawiciele amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

 

Listerioza jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym. Lekarze apelują, aby nie kupować i nie jeść wędlin i serów w sklepach spożywczych. W sumie 16 osób zostało zarażonych w Nowym Jorku, Maryland, Illinois, Massachusetts, Kalifornii i New Jersey. Hospitalizowanych było 13 osób. Jeden pacjent zmarł w Maryland. Kolejna kobieta w ciąży straciła dziecko. Wiek chorych waha się od 38 do 92 lat, ponad połowa to mężczyźni.

 

Co ciekawe, większość osób, które złapały infekcję, pochodzi z Europy Wschodniej lub mówi po rosyjsku. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom badają, dlaczego epidemia wydaje się nieproporcjonalnie wpływać na tę część populacji.

 

Możliwe, że wiele zarażonych osób mogłoby wyzdrowieć bez opieki medycznej, więc jest mało prawdopodobne, aby te przypadki zostały uwzględnione w oficjalnych statystykach. „Prawdziwa liczba chorych w tej epidemii jest prawdopodobnie wyższa niż podana. Zakres choroby może nie ograniczać się do stanów ze znanymi pacjentami” – dodało centrum.

 

Winowajcą infekcji jest Listeria monocytogenes, odporna bakteria, która z łatwością przeżywa gotowanie. Zwykle są przenoszone przez żywność lub wodę, a także niepasteryzowane mleko. Listeria jest bardzo trudna do zwalczenia. Źródłem infekcji mogą być lady sklepowe i zakłady przetwórstwa spożywczego, ponieważ bakterie dość długo żyją na ich powierzchni.

 

Objawy listeriozy pojawiają się w ciągu czterech tygodni od zakażenia, ale mogą pojawić się dopiero po 70 dniach. W niektórych przypadkach pierwszymi objawami infekcji są biegunka lub inne objawy żołądkowo-jelitowe, a także ból głowy, gorączka, ból mięśni, dezorientacja, utrata równowagi i drgawki. Ta infekcja jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci z powodu zatrucia pokarmowego w Stanach Zjednoczonych, donosi CNN.

 

W lipcu 2022 roku na Florydzie hospitalizowano 23 osoby z zakażeniem Listerią. Jedna kobieta w ciąży również straciła dziecko.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika druga kromka

Tak sie tylko upewniam - ten

Tak sie tylko upewniam - ten portal przyciąga raczej mało ludzi chętnych do poszerzenia swojej wiedzy o świecie, prawda? Szkoda, bo popularysowanie nauki to bardzo pożyteczna i pasjonująca sprawa, a tu nikt się nie odnosi do tresci artykółów, nikt lub prawie nikt. Większość komentarzy pisze chyba jakaś ilość klientów zakładów zamkniętych i religijna grupka złożona z byłych i niedoszłych pacjentów, odmawiająca leczenia, prawda? A moderator odpowiedzialny za poziom tego serwisu, skoro nic z tym zupełnie nie robi, najwyrażniej leczy swoje kompleksy zaśmiewając się do łez, jak wielu tu pojawia się porzadnie pochorowanych ludzi. Albo po publikacji artykułu, nie zagląda tu więcej. I nie widzi co wyrabiają tu ci narwani schizoferenicy, którzy piszą nieskładne komentarze na skrajnie odległe od głównego watku  tematy, bo nie potrafią się skupić na lekturze tylko mają napady wyrzucania z ssiebie objawień i frustracji. Szkoda, pewnie poziom tych komentow odstrasza ludzi ciekawych świata. Szkoda.

Portret użytkownika Gayka

No proszę. No i znów to

No proszę. No i znów to straszne mięso i sery są przyczyną nieszczęścia.
A ja jestem gotowa się założyć, że nigdzie nie usłyszymy, by przyczyną jakiejkolwiek choroby czy zatrucia były te jakże pożywne dla człowieka robaki.

Świerszcze i inne larwy to wszak samo zdrowie. W sam raz dla ludzkiego bydła. Nie to, co zabójcza wołowina! Przecież wiadomo, że nasi przodkowie się żywili mięsem i serami,a teraz wszyscy nie żyją!

Portret użytkownika Bonzo

Recepta na wyjście z systemu

Recepta na wyjście z systemu jest prosta ale wymaga odwagi, upartości i pewności siebie. Należy natychmiast przestać zasilać system nie biorąc już żadnych kredytów wtedy nie będzie kreacji pieniądza, radzę wgłębić się w temat. Jeżeli mamy jakieś kredyty to znaczy że popełniliśmy błąd i trzeba je spłacić niestety więcej pracując, ale nie bierzcie już nowych. Jak już to się stanie nie myślcie o pieniądzach i świecidełkach i żyjcie skromnie, uczciwie i szczęśliwie.

Powodzenia o głowy do góry to jedyna recepta na bycie wolnym człowiekiem.

Portret użytkownika Hegemon

Może nie na temat ale muszę

Może nie na temat ale muszę to napisać. Od tygodnia nie stosuję pasty z fluorem i efekt jest nieprawdopodobny. Wcześniej czułem się cały czas osłabiony, bez energii, senny, szybko się męczyłem. Po trzech dniach od odstawienia pasty z fluorem zauważyłem znaczną różnicę. Teraz mam energię przez cały dzień i nie jestem senny. Stosuję pastę bez fluoru wyprodukowaną na wschód od Polski ( nie będę pisał nazwy aby nie było to uznane za reklamę). Radzę unikać znanych marek i produkcji w krajach tzw. zachodnich. Proponuję wszystkim wypróbowanie koszt taki sam jak pasty z fluorem. Teraz rozumiem dla czego eskimoskie firmy wykupują wodociągi miejskie na całym świecie. Po prostu osłabiają ,otumaniają ludzi aby nic im się nie chciało np: protestować przeciw władzy. Fluor jest w zasadzie wszędzie. Znajdziemy go w całej gamie produktów do higieny jamy ustnej, w pastach czy płukankach, w herbacie, produktach zbożowych, piwie, warzywach liściastych, w serach i w słodkich napojach. Nie twierdzę że fluor jest całkowicie niepotrzebny dla organizmu ale może nie w takich ilościach jak nam serwują.

Portret użytkownika spokoluz

Fluor stosowano już bardzo

Fluor stosowano już bardzo dawno - to co piszesz jest prawdą ale efekt po 3 dniach ? Tak szybko nie wypłukasz fluoru z organizmu ale jeśli dzięki temu już mentalnie czujesz się lepiej to super.

Jest pasta do zębów Himalaya  czy jakoś podobnie chyba się nazywa - na opakowaniu chwalą się bezfluorowością - chwała im za to.

Chcessz mieć pastę na 100% bez fluoru !? W smaku nie teges ale działa i co najważniejsze alkalizuje jamę gębową - soda oczyszczona z kilkoma kroplami H2O2 - nadtlenek wodoru czyli woda utlenionia. Odkaża i alkalizuje. Tanie i dobre. Do efektu miętowego świeżego oddechu po myciu zębów przepłukać roztworem z kroplą naturalnego olejku mięty pieprzowej. Zdrowo , tanio , naturalnie  i świeżo.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Hegemon

Jeśli ktoś na codzień czuje

Jeśli ktoś na codzień czuje się dobrze to może nie odczuje tak szybko zmiany jak ja. Przy moich dolegliwościach efekt jest niemal błyskawiczny. Jednym słowem fluor to nic dobrego. Pomyśleć co by było gdyby wycofać całą chemie z żywności. 

Portret użytkownika Prorocznia

od dekad unikam fluoru w

od dekad unikam fluoru w pastach- w rossmanie jest ich bez liku.

a gdy ich nie było stosowałem: cytrynę, kokos, sodę, węgiel aktywny- co akurat bylo w domu.

Co do artykułu, przyczyn szukałbym nie na ladach sklepowych ... to jak z tłumaczeniem czemu ostatnio tak wielu młodych ludzi pada na zawały- ostatnie amerykańskie "odkrycie - od gier komuterowych.

Portret użytkownika Hegemon

Nazwa jest napisana cyrylicą

Nazwa jest napisana cyrylicą więc podam Ci co wpisać w wyszukiwarce na portalu aukcyjnym na "A". Wpisz: pasta bez fluoru kora dębu igły sosny. Najważniejsze żeby pasta była bez fluoru i nie była produkowana przez wielkie zachodnie koncerny. Daj znać jak też zauważysz pozytywne efekty. 

Portret użytkownika jano24

W Polsce na głupote polityków

W Polsce na głupote polityków zmarło w dwa lata ok. 200 000 ludzi ,obecnie chorób i zgonów poszczepionkowych juz nawet nie liczą ,

a sprawcy nadal dzierżą swoje stolki i zalecają kolejne śmiercionki . Ta depopulacja wcale nie za darmo , na same śmiercionkim wydali od 20 mld

doprowadzili do zapaści państwa i zbankrutowało ponad 190 000 firm

Portret użytkownika Endymion

Reasumując.. nie istotne kto

Reasumując.. nie istotne kto co i co tutaj napisze.. piszemy.. piszemy i co z tego? WIELKIE NIC! buk stworzył Świat, albo kosmici.. Ziemia jest kopernikowska, albo inna.. Możemy pisać i kłucić się do usra..ej śmierci, o fundamenty. To ważne sprawy, nie przeczę, PRAWDA jest najważniejsza!

Dyskutujemy o rzeczach, które są mniej istotne niż to, że jesteśmy NIEWOLNIKAMI systemu..

Jakoś recepty na zerwanie kajdan i zostanie wolnym człowiekiem tutaj nie uświadczyłem Sad

Banda niewolników kierowana przez zadaniowców kotłuje się o sprawy mało ważne, aby nie mieć świadomości, że są niewolnikami.

KU PRZEMYŚLENIU!

..ile mogą nas okradać? zniewalać? wszystko ma swoje granice.. a uny przekroczyły to dawno. Gdzie są Ci Polacy co to z granatem biegli na czołg?

BOHATERÓW WYBITO. Święto Nepodległości pokazuje ile jest debili w Polsce, jaka NIEPODLEGŁOŚĆ?!?!? co tutaj świętują? to nie winni są hamerykanie, eskimosi, ruskie, oni to wykorzystują, że Polak głupi przed jak i po szkodzie.. Polaków wychował Owsik; RUBTA CO CHCETA..

 

KORPORACJA ZWANA PAŃSTWEM POLSKIM WYDAŁA WOJNĘ OBYWATELOM, widzicie to, czy nadal chcecie się kłucić o rzeczy nie istotne??

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Dobre! ale dodawaj komentarz

Dobre! ale dodawaj komentarz do polecanego filmu, bo bez tego mało kto obejrzy, a ten film naprawdę warto przyswoić. Nie mam linku, ale widziałem podobny, jak w Egipcie niewolnikom dano "wydrukowane papierki" w celu zwiększenia ich wydajności.. Od zawsze jesteśmy niewolnikami, tylko marketingowe socjotechniki wpoiły nam, że jesteśmy WOLNYMI LUDŹMI.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj