Mięso hodowane w laboratorium będzie wkrótce sprzedawane w USA

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo Rolnictwa (USDA) i Agencja Żywności i Leków (FDA) w USA ustaliły regulację produktów spożywczych hodowanych w laboratoriach. Dotyczyło to przede wszystkim mięsa wytwarzanego ze specjalnie spreparowanych komórek. Decyzja zapadła w piątek.

Podczas gdy szczegóły techniczne nie zostały jeszcze ujawnione, wiadomo, że FDA nadzorowałaby proces tworzenia komórek, podczas gdy USDA nadzorowałaby produkcję i etykietowanie produktów spożywczych.

Dotychczas kilka niszowych startupów zajmowało się produkcją sztucznego mięsa, jednak koszty produkcji były gigantyczne, a produkt niedopracowany. Obecnie, wkład rządu może pomóc w realizacji tego zadania.

 Kalifornijska firma Just, znana ze stworzenia majonezu bez jajek, potwierdziła, że planuje sprzedawać mięso hodowane w laboratorium do końca tego roku. Inne firmy, takie jak Memphis Meat i Mosa Meat z Holandii, pracują nad obniżeniem kosztów produkcji przy wsparciu ze strony przemysłu rolno-spożywczego.

 

Zwolennicy „mięsa laboratoryjnego” twierdzą, że zaprzestanie uboju zwierząt jest humanitarnym krokiem, a ponadto może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Jessica Almy z Good Food Institute zapewnia, że laboratoryjne mięso będzie miało najwyższą jakość i zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Tu pod tym tekstem napisał

Tu pod tym tekstem napisał @MDG (anonim)  "Brawo Wszechameryka!" i ludzie zaczęli minusować, ale to jest sarkazm ! Dlaczego nie zrozumieli ?! brawo wszechameryka genetycznie modyfikowana popełniająca samobójstwo ! Ale to jeszcze nic, na zachodzie już oficjalnie mamy nowy hitleryzm ! ludzi się zamyka za to że się nie zgadzają na dyktaturę oszalałych homoseksualistów, odbiera się dzieci rodzinom, zabierają wszystkim prawa obywatelskie, ludzie są podsłuchiwani i nagrywani przez nowe gestapo homoseksualnych enwuowców !  to samo działo się za rządów hitlerowców !

SZOK! Holendrzy zabierają dzieci polakom i oddają je homoseksualistom! Krajski i Stasinowska! 18.11.2018

https://www.youtube.com/watch?v=i28Jm14OAbM

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj