Międzynarodowy Trybunał Karny rozpocznie śledztwo przeciwko Rosji i Gruzji pod kątem zbrodni wojennych

Kategorie: 

Źródło: Defense Imagery/Wikimedia Commons
Wiceprokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Fatou Bensouda ogłosiła, że podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku miało dojść do zbrodni wojennych i jest w posiadaniu dowodów, które na to wskazują. Podczas tamtego konfliktu zbrojnego obie strony miały przyczynić się do ludobójstwa.

 

Międzynarodowy Trybunał Karny skupi się na dwóch sprawach. Pierwsza z nich dotyczy działań bojowników Osetii Południowej, którzy prawdopodobnie przy wsparciu rosyjskich wojsk doprowadzili do śmierci od 51 do 113 gruzińskich cywilów. Druga sprawa dotyczy ataku gruzińskich żołnierzy na rosyjskie siły pokojowe, w wyniku którego zginęło 10 osób a 30 zostało rannych.

 

Sąd międzynarodowy rozpocznie dochodzenie ponieważ ani Gruzja, ani Rosja nie doszły do jakichkolwiek wniosków w swoich dochodzeniach krajowych. Tymczasem ofiary wydarzeń sprzed 7 lat wciąż domagają się sprawiedliwości. Ruch Międzynarodowego Trybunału Karnego został dobrze przyjęty przez organizacje praw człowieka.

 

Prokurator Fatou Bensouda prowadzi również wstępne dochodzenia w sprawie wojny na Ukrainie, Afganistanie, Iraku oraz w Palestynie i bada konflikty pod kątem popełnionego ludobójstwa. W przypadku Palestyny władze Izraela, obawiając się sądu, zagroziły w przeszłości że będą domagały się zlikwidowania Międzynarodowego Trybunału Karnego.

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/prosecutor-says-she-has-evidence-to-probe-russia-georgia-war-crimes-1444772265

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Działania  polityczne, a

Działania  polityczne, a  przede  wszystkim pytanie  jest  następujące  -   kiedy  rozpocznie  się  badanie  i proces  za  dokonania  przeciwko  ludzkoścu  Stanów  Zjednoczonych  i ich  suojuszników oraz  całej  arystokracji i banklstreów ?

Portret użytkownika excar

Chwilę człowieka nie było a

Chwilę człowieka nie było a tych żółto-niebieskich pożeraczy świńskiego sadła sie tu namnożyło. Piszcie ,piszcie czciciele dusiciela kotów i trójżębnych wideł. To wasze ostatnie dni. Jak Pan Prezydent Putin skończy z waszymi  kolesiami rzeźnikami z PI to się za was weźmie. W Wierchownej radzie bedzie siedział Zacharczenko Motorola i Giwi a Patroszenko ,Jaceniuk i Turczynow będą napoje roznosić. Piękna Julka co najwyżej usługi na kolanach może czynić ,gdyby jakiś desperat sie znalazł

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Każdy zbrodniarz, bandyta i

Każdy zbrodniarz, bandyta i złodziej chciałby zlikwidować Sądy. Najwięksi zbrodniarze, tacy jak Izraelici szczególnie.
Nie ma większych zbrodniarzy jak żydzi... Podnieca ich mord i taplanie się w krwi gojów, ale również w krwi swoich pobratymców, jak to miało miejsce w obozach.

Portret użytkownika achiles

Jeszcze bardzo, bardzo daleka

Jeszcze bardzo, bardzo daleka droga – tym bardziej, że w „polskich” mediach owszem doniesiono o zbombardowanym szpitalu (zaóważ w jaki sposób było to przedstawiane: „wypadek”, „tragedia” „ostrzelali bo Afgancy dali im błędne namiary… Niech mi tylko ktoś wyjaśni jak to jest że po kilkunastu latach okupacji, janki nie wiedzą gdzie znajdują się tak ważne obiekty jak szpitale!?) itp nie usłyszysz jednak o skali i ilości owych „wypadków”. A ta jest przerażająca!
Nie znam danych odnośnie Afganistanu, ale w Iraku, według dokumentów które Bradley Manning opublikował na Wikileaks (za co dostał 30lat – oto jak wygląda wolność słowa i dostępu do informacji w USA, oraz jak działahttps://en.wikipedia.org/wiki/Whistleblower_Protection_Act ), ponad 66000 cywilów zginęło z rąk żołnierzy USA. W tym 681 w pobliżu punktów kontrolnych
(https://en.wikipedia.org/wiki/American_Sniper zapewne w ten sposób „nabił taki licznik”). Szacowane jest że od tamtej pory zabitych zostało kolejnych ok.15000
Manning upublicznił min. to wideo http://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0 ( akcja w filmie się zaczyna dziać od 3 minuty ).
Przedstawiające atak dwóch „Apaczy” na furgon w którym znajdowali się… Dziennikarze Reuters’a oraz dzieci.
Dopuki takie informacje nie zaczną być podawane przez mass media, nie liczę na szybkie, pełne otrzeźwienie społeczeństwa.
rakoo290382 
, Październik 15, 2015 at 09:50

KIEDY SZATANY WRESZCIE ODPOWIEDZĄ ZA TE SETKI TYSIĘCY OFIAR CYWILNYCH, DO JAKICH SIĘ ONI PRZYSŁUŻYLI I TO W ZALEDWIE LAT WSTECZ, PARU .

 

Portret użytkownika achiles

Niezłą dziś miał konferencję

Niezłą dziś miał konferencję PROPAGANDOWĄ banderowski przesiedleniec " nasz " Minister obronnictwa w CIECHANOWIE, Tomci Siemoniak. W trakcie jego wystąpieniapodjechał jakiś typ ogromnym SZATAŃSKIM PIKAPEM i zawalił w samochodzik misterialny najpierw tyłem swoim. Potem typ z pikapa, całkiem niewzruszony zawrócił swego czarnego POTWORA, zawrucił i zaparkował tuż za plecami Toamaszka, potem wysiadł się przywitał i wyciągnął swój plakat wyborczy, bo jak się okazało, sam niezależnie kandyduje, do SENATU. Dodadkowej PIKANTERII tego zajścia nadaje fakt, że wesoły Tomaszek, właśnie w momęcie tego zajścia zapowiadał, do kamer zgromadzonych tam SZMACIARZY, iż ma dobre wiadomości, dla mieszkańców CIECHANOWA, gdyż w ich mieście zostanie zainsalowana GŁÓWNA BAZA szatańskiego DOWODZENIA W NASZYM KRAJU i mają mieszkańcy powód, do RADOŚCI I ZADOWOLENIA, gdyż parę MIEJSC PRACY MIESZKAŃCOM PRZYBEDZIE. Ale zapomniał dodać, na KONIEC, ŻE GDY SIĘ COŚ ZACZNIE POWAŻNEGO, TO ICH MIASTO WRAZ Z MIESZKAŃCAMI, JAKO JEDNE Z PIERWSZYCH W NASZYM KRAJU, ZNIKA Z POWIERZCHNI ZIEMI. Takie to miał dobre WIEŚCI, DLA CIECHOWIAN, ten " nasz wesoły " Ministerek przesiedlony niegdyś z UPADLINY. 

Strony

Skomentuj