Między Izraelem a Palestyną doszło do wymiany ognia - dwie osoby zostały ranne

Kategorie: 

ajnad-news.com
W piątek z terytorium Palestyny wystrzelono kilka rakiet w kierunku państwa żydowskiego. Izraelskie Siły Obronne (IDF) postanowiły przeprowadzić nocne naloty nad Strefą Gazy i zaatakowały obiekty należące do organizacji Hamas. W wyniku odwetu dwie osoby zostały ranne.

 

Do ataku rakietowego na Izrael przyznała się organizacja powiązana z Państwem Islamskim (ISIL). Jeden pocisk spadł na terenie otwartym w Izraelu i nie wyrządził żadnych zniszczeń a dwa pozostałe nie doleciały do swojego celu i wylądowały w Strefie Gazy. Izraelskie lotnictwo przeprowadziło kontratak w środku nocy i zaatakowało obiekty wojskowe, należące do palestyńskiego Hamasu.

 

Rzecznik IDF powiadomił, że to Hamas jest odpowiedzialny za to co dzieje się na kontrolowanym przez niego terenie i postanowiono zbombardować jego obiekty, mimo iż ta palestyńska organizacja zbrojna nie miała nic wspólnego z ostatnim atakiem rakietowym. Sytuacje tego typu są bardzo niebezpieczne i mogą spowodować kolejną falę ataków, przez co ostatecznie może dojść do kolejnej krwawej wojny.

 

 

Źródło: http://www.timesofisrael.com/idf-strikes-hamas-target-in-gaza-after-rocket-attack/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Czyli jak zwykle - ŻYDOWSCY

Czyli jak zwykle - ŻYDOWSCY TERRORYŚCI z moSSadu pod szyldem arabów z ISIS UPOZOROWAŁY atak na iSSrael byle tylko ta pustynna enklawa gestapowców mogła znowu POPASTWIĆ się nad BEZBRONNYMI Palestyńczykami ze wściekłości, że obambo już nie kocha nathaniahu i nie chce mu się dać zgwałćić "wspólnymi nalotami na Iran" co wywołuje panieńską rozpacz tego fuhrera Bliskiego Wschodu.

Portret użytkownika excar

Małe OT ale kilka dni temu

Małe OT ale kilka dni temu przeleciała prawie niezauważenie rocznica morderstwa na osobie Andrzeja Leppera a dziś mija kolejna ważna. Cytat z pewnego komentarza z AdNonum
Siedem lat oddziela nas od agresji Gruzji przeciwko Południowej Osetii. W nocy z 7. na 8. sierpnia 2008 r. regularna armia gruzińska, posługując się ciężką artylerią, czołgami, lotnictwem uderzyła ze straszliwą siłą na cywilne domostwa, szpitale i szkoły w Cchinwali. W ciągu kilku godzin zabito i raniono tysiące ludzi. Zginęli rosyjscy żołnierze sił pokojowych, którzy zgodnie z mandatem ONZ byli zobowiązani chronić pokój. Ich zabójstwo było cięzkim naruszeniem prawa międzynarodowego, zbrodniczym przestępstwem.
Rosja odpowiedziała ostro ale adekwatnie. W ramach norm i zasad narodowego i międzynarodowego prawa.

pamiętamy wizytę takiego małego z Polski u swojego brata krwi Sakaszwilego( agenta amerykańskich służb i przestępcę wojennego )obecnie gubernatora regionu Odessy u innego przestępcy niejakiego Patroszenki w kraju 404

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Może by otworzyć jakąś

Może by otworzyć jakąś fundację i podawać numer konta na dozbrojanie palestyny. Rozprowadzić numer rachunku po całym świecie żeby każdy obywatel z całego świata mógł wpłacać na niego by TermCoach"> pieniądze. Dozbroił by troche palestyńczyków a może by im starczyło na głowice nuklearną co by w imieniu ludzkości rozwalili te nieludzkie plemnie z nierealnego kraju. Kto jest za łapka w górę! Przydała by się taka fundacja "po-żydku" publicznego wzmacniająca globalny public relation.

Portret użytkownika dąb

czyżby III wojna światowa ?

czyżby III wojna światowa ?  Wiadomość druzgocząca nadzieje na pokój . Już nie wspomnę o śmiercionośnych rakietach Hamasu napędzanych karbidem . Najgorzej , że te dwie rakiety nie doleciały do Izraela i spadły na strefę Gazy co mogło być poczytane za prowokację jakoby to był atak Izraela . Dlatego Izrael odpowiedział na tą prowokację atakiem .  Ja na miejscu Palestyńczyków to bym nawet zapałki nie odpalał bo od razu może być odwet ze strony Izraela.

Portret użytkownika syriues

Dlaczego ludzie nie rozumieja

Dlaczego ludzie nie rozumieja najwazniejszego z przykazan.kochaj blizniego jak siebie samego.Jestesmy tym samym swiatlem a szukamy ciemnosci
Gdybym ja mial absolutna wladze na swiecie,to zaczalbym naprawiac nasze zycie.Zniszczyl to co niszczy nas,nasza ziemie
Dbamy tylko o wlasne ja.Jestesmy indywidualni ,ale potrzebujemy wspolnego zycia i pewnych cech by na ziemi istaniala zlozonosc biologiczna
Czy z powodu komorek,telewizorow leniwego zycia,ze cos sie nalezy nam,czy umrzemy z tego powodu
Czy ziemia poprostu zrobi z nami porzadek?Czy gwiazdy spadna na nas i niebo zwinie sie jak dywan?
Jak dlugo ta niesprawiedliwosc zachlannosc i pycha bedzie wsrod nas?
Zadajcie sobie sami pytanie co zlego robimy.Ja tez mam w sobie pewne wady,ale one wciaz czekaja na likwidacje.
Te programowanie nas od dziecinstwa,dzielenie nas powoduje nierownowage ,ktora widoczna jest nawet i z lotu ptaka.
Zycie nie polega na braniu

Portret użytkownika Anuradha

Wiesz syriues, po

Wiesz syriues, po przeczytaniu Twojego wpisu pomyslałam, ze może zaczęlibysmy mysleć o tym co nas łączy, a nie dzieli. Wszyscy ludzie chcą być szczęsliwi, kochać i być kochanym, w miłości wychowywać dzieci, pracować dla wsólnego dobra (no może trochę poleciałam do przodu), ale myślę, że to już zacznie się dziać. Zobacz jak na siłę Zachód tworzy nowe podziały, czasem tak absurdalne, że nie wiadomo jak sie odnieść do nich. Sądzę, że już czas zakończyć ich wpływy i przekierunkować swoje myślenie. Na poczatku nie będzie łatwo, bo beda jeszcze działy sie sprawy, które będą nam przypominać co chcemy zmienić, ale jest to do zrobienia. Dla siebie, dla swoich ukochanych, dla swoich dzieci, dla tego pieknego kraju, który tak bezczelnie próbuja nam odebrać. Myslę, że warto sie trochę postarać.

Skomentuj