Microsoft zwalnia dziennikarzy i zastępuje ich sztuczną inteligencją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Korporacja Microsoft postanowiła zwolnić kilkudziesięciu dziennikarzy i redaktorów z usługi Microsoft News i portalu MSN. Decyzja ta jest częściowo spowodowana pandemią koronawirusa, lecz przede wszystkim chodzi o to, aby ludzkich pracowników na stałe zastąpić sztuczną inteligencją.

 

Usługa Microsoft News dostarcza wiadomości najpopularniejszym wydawcom z całego świata. Natomiast portal MSN to zestaw serwisów informacyjnych, w którym zamieszczane są wiadomości z różnych mediów. Pracujący tam dziennikarze i redaktorzy zajmują się wybieraniem artykułów, które mają pojawić się na łamach tych serwisów.

 

Korporacja Microsoft twierdzi, że zwolnienia nie mają żadnego związku z pandemią koronawirusa. Jednak firmy medialne na całym świecie mocno ucierpiały z powodu spadających przychodów, w związku z czym postanowiły zwolnić część swoich pracowników.

Z drugiej strony, korporacja Microsoft w ostatnich miesiącach stopniowo zastępuje pracowników ludzkich sztuczną inteligencją. Wprowadzenie algorytmów jest tańsze i są one znacznie bardziej wydajne od ludzi w skanowaniu zawartości, przetwarzaniu informacji i wybieraniu zdjęć, które byłyby najbardziej odpowiednie dla danych artykułów.

 

Microsoft to jedna z wielu firm na całym świecie, która zamierza stopniowo wprowadzać sztuczną inteligencję, jednocześnie zwalniając ludzi ze swoich stanowisk pracy. Już od co najmniej kilku lat, profesjonalni dziennikarze tracą swoje zatrudnienie na rzecz inteligentnych algorytmów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika osa

Nic niespodziewanego.

Nic niespodziewanego. Większość ludzi wykonuje pracę na niezbyt wysokim poziomie jakości, więc lepiej się opłaca zaoferować im jakieś stałe świadczenia i wprowadzić zastępstwo, które się nie męczy, nie marudzi i potrafi się uczyć (chociaż w tej materii to akurat wciąż bez ograniczników duża ilość złych danych pokonuje póki co każdą AI).

Widząc jakie bzdury ludzie roznoszą z braku wiedzy i zdolności pojmowania, lepiej wyłączyć i tak bezużytecznych, za to będzie więcej możliwości dla tych co chcą coś robić i mają pomysły...

A konsumpcjusze niech sobie jedzą, oddadzą się swoim błahym przyjemnościom.

Wreszcie nie będą musieli szukać pseudo nauk by tłumaczyć swoją ignorancję. Po prostu nie będą musieli się uczyć. Nic poza jakieś tam podstawy, by nie zginęli, bo mogą sami nie wpaść jak używać zbyt zaawansowanej technologii albo zbyt się bać że po dotknięciu nowego modelu telefonu im się wszczepi jakiś chip...

W końcu są tak ważni i potrzebni, zwłaszcza przy odpowiednim rozwoju AI i robotyki, że wszyscy bogacze na pewno będa chcieli przejąć ich cenne mózgi, pełne użytecznych informacji, dzięki którym na pewno można wiele wnieść do nauki i szybciej sięgnąć gwiazd...

Portret użytkownika Nikuba

A Pan kolega to gdzie pracuje

A Pan kolega to gdzie pracuje?

Po Pana też przyjdą i podziękują za wkład dla ludzkości. I od razu odpowiem, że po mnie i cała resztę również.

Chcialbym zauważyć, że dokonuje się pewien proces, który ma na celu usadowienie Stucznej Inteligencji ponad naszymi głowami i My Ludzie , albo się zepniemy i coś z tym zrobimy, albo będziemy tracić czas na niepotrzebne krytykowanie innych, uogólnianie i ironię. Czy przez to możemy się poczuć lepiej i coś na tym ugramy ?

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Skomentuj