Microsoft Word z filtrem poprawności politycznej! Nowa funkcja oferuje alternatywy dla „obraźliwych” fraz

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma Microsoft umieściła nową funkcję w najnowszej wersji swojego oprogramowania Word. Oferuje ona alternatywy dla fraz, które mogą urazić inne osoby. Mowa tu o zwrotach, które odnoszą się do płci, wieku, orientacji seksualnej, pochodzenia etnicznego i „statusu społeczno-ekonomicznego”.

 

Tradycyjnie Microsoft Word oferuje swoim użytkownikom narzędzia, takie jak sprawdzanie pisowni, interpunkcji i gramatyki. Najwyraźniej "progresywność" stoi w Microsofcie na równi z ortografią. Nowa funkcja odczytuje pracę użytkownika i sprawdza, czy używany język może kogkolwiek urazić. Funkcję podświetlania słów lub fraz, które są uważane za potencjalnie problematyczne, można włączyć lub wyłączyć w preferencjach programu Word. Po podkreśleniu słowa, nowa funkcjonalność Worda zaoferuje bardziej akceptowalne alternatywy.

Jako przykład, program zasugeruje zmianę w słynnym cytacie astronauty Neila Armstronga „To jeden mały krok dla człowieka, ale jeden wielki skok dla ludzkości”. Zamiast wyrażenia mankind oznaczającego ludzkość, algorytm zaproponuje analogiczne słowo humanity. Ma to za cel wykluczyć słowo man, które oznacza mężczyznę i mogłoby urazić społeczność feministek. Język Polski nie ma takich meandrów językowych więc można tylko domyślać się, jak będzie brzmiała bardziej "poprawna politycznie" polszczyzna.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika BRAT BOGA

Ale po co jak są bakdory

Ale po co jak są bakdory sprzętowe.

Oczywiście używanie :Linuxa, Tora, I zaawansowanych szyfrów kryptologicznych oraz VPN -a

utrudni służbom namierzenie kogoś wcześniej wchodzili od razu teraz zajmie im to max 1 godzine.

Popieram trzeba tym paparuchom utrudniać życie większość z nich to idoci

nie mają dobrych telepatów ani jasnowidzów.Dostali technologie od szarków i

się puszą.Czekam tylko jak wystartują do Nebulan to szybko z nich

powietrze zejdzie jak z nadmuchanego balonika.Inne istoty nie myślą

ludzkimi kategoriami a np.Nebulanie uznają utak na jednego z nich

jak atak na całą rase.Więc będzie ciekawie.Zastanawiam się tylko

czy to będzie Nowy York , Watykan czy Londyn lub Jerozolima.

Nie zniszczą pierdziszewa dolnego to jest pewne.

"Róbcie co uważacie i uważajcie co robicie"

https://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Nie dość, że zasoby, które

Nie dość, że zasoby, które powinny iść na rozwój cywilizacji są trwonione na tego typu funkcje, to w dodatku są to algorytmy perwersyjne, a nie żadne filtry, bo np. przeciwników covidowego zamordyzmu dyskryminować można.

Portret użytkownika axell69

Matiz    , co mają  Indianie

Matiz    , co mają  Indianie Hopi  wspólnego z  tą  książką ??!!  Dlatego sugeruję  byś   zmienił  edytor   lub  włączył  w końcu mózg .

Jeśli mowa o   edytorze   to  [email protected] powinien ktoś dostarczyć   , cokolwiek  , by więcej nie  pisał  głupot   a chodzi mi konkretnie  o jego tekst z InneMedium  w  którym mowa jest o Indianach Hopi     co  zacytuję   

-"Indianie Hopi to plemię rdzennych Amerykanów, które zamieszkuje tereny Arizony od tysięcy lat. Zgodnie z powielanymi przez nich mitami, skierowali ich tam bogowie, którzy pomogli im stworzyć kamienne kompleksy mieszkalne. Ta tajemnicza rasa "ludzi mrówek", miała zresztą uratować przodków Hopi, od biblijnej powodzi ..."-    

W ten sposób  to zostało napisane (  nie  napisane a  tylko skopiowane  zapewne  od   Homusia )  że  innej  powodzi nie było  po za biblijną   gdzie   biblia  jest sama w sobie  falsyfikatem  i kopią  innych przekazów .

 

https://innemedium.pl/wiadomosc/kachini-zwiastun-katastrofy-oraz-boscy-poslancy-w-legendach-hopi

-

Portret użytkownika Drwal

Bo gdy z życia społecznego

Bo gdy z życia społecznego wyklucza się Boga i wartości nam przez Niego nadane, ludzie starają się stworzyć własny kodeks. Problem z taką nowomową i określoną przez wielkie korporacje etyką jest taki, że jest kreowany przez ludzi bez kompasu, którzy aktualizują swoją politykę tak często, że nie sposób jest się w tym połapać nawet jej własnym wyznawcom. Gdyby powierzyć władzę takim decydentom, szybko przekonalibyśmy się, że tak naprawdę nie wolno nic.

Portret użytkownika Abnegat

nowomowa to zwrot orwelowski

nowomowa to zwrot orwelowski odnoszący się do ustroju komunistycznego a właściwie jego zagrywek propagandowych - więc by być gramatycznie poprawnym należałoby zastosować określenie neonowomowa  - ciekawe czy nowy word by to wyłapał Wink taka dygresja sry za oftop

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Strony

Skomentuj