Michaił Gorbaczow ostrzegł przed wojną jądrową z powodu Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Ukraina jeszcze przed zamachem stanu była prorosyjska, jednak nowy rząd chce ją pokierować w stronę Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i organizacji NATO. Były prezydent Związku Radzieckiego ostrzega, że jeśli NATO rozszerzy swoją granicę, może dojść do wielkiej wojny w Europie.

 

Prezydent Ukrainy zapowiadał, że kraj w najbliższych latach przeprowadzi referendum w sprawie wejścia w struktury NATO. Oznacza to więc, że granice tej organizacji będą znajdować się tuż przy Rosji, co najprawdopodniej spotka się z odpowiedzią. Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow uważa, że z powodu sytuacji na Ukrainie może dojść do wielkiej wojny w Europie.

Michaił Gorbaczow - źródło: SpreeTom/Creative Commons

Jego zdaniem Niemcy chcą dokonać nowego podziału Europy rozszerzając swoją strefę wpływów na wschód, tj. w kierunku Rosji, podobnie jak podczas drugiej wojny światowej. Gorbaczow ostrzega, że jeśli "komuś puszczą nerwy" to nie przeżyjemy kolejnych lat - może dojść do wojny, w której zostanie użyta broń jądrowa.

 

Jak to powiedział były przywódca Związku Radzieckiego, potrzebne jest natychmiastowe "odmrożenie relacji" między Rosją a Zachodem. Wielu obserwatorów obecnej sytuacji w Europie uważa, że wejście Ukrainy w struktury NATO spotka się z konkretną reakcją ze strony Rosji - może to nawet zapoczątkować wojnę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Trudno sie nie zgodzic z

Trudno sie nie zgodzic z wywodami Gorbaczowa, bo będąc blisko wie o czym mówi , że Niemcy i USA to głowne siły dążące do nowego podziału Europy kosztem wielu państw eyuropejskich i Rosji.

Strony

Skomentuj