Miasto w Rumunii zostało najechane przez stada biedronek

Kategorie: 

Źródło: twitter

Miasto Lipova w Rumunii został najechane przez stada biedronek. 10 listopada bieżącego roku, tysiące owadów w ciągu kilku minut zalały domy mieszkańców. Ludzie ledwo zdążyli zamknąć drzwi i okna, ale nawet to nie zawsze skutkowało.

 

 

Według biologów, populacja owadów wzrosła lawinowa w tym regionie Rumunii ze względu na fakt, że tego roku z powodu silnych opadów znacznemu zwiększeniu uległa populacja mszyc, które są podstawą diety biedronek.

Sytuacja na tyle wymknęła się spod kontroli, że władze zdecydowały na wykonanie nad miastem specjalnych oprysków pestycydami , aby w jakiś sposób powstrzymać inwazję. Eksperci dają rozczarowujące prognozy twierdząc, że jeśli zima będzie łagodna, na co się zanosi to kłopot z nadmiarem biedronek może być tam tylko większy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bob

Bierdronki NAJECHAŁY? Panie

Bierdronki NAJECHAŁY? Panie widzisz i nie grzmisz... Autor niech lepiej najedzie na jakas biblioteke albo ksiegarnie i niech sobie slownik kupi, bo to juz zakrawa o profanacje jezyka. Te wypocine, ktore coraz czesciej smiesza niz informuja czytelnika.

Portret użytkownika zawiedziony

Cholera, a ja w tym roku

Cholera, a ja w tym roku mialem plage mszyc, byly na wszystkim, nawet na krzakach pomidorow !
Biedronki widzialem dwie, przez cale lato.

I tak sobie tylko powtarzalem ze przydalo by mi sie tutaj stado tych maluchow. A one w Rumunii...

Chemi nie chcialem pryskac bo pomidory juz zaczely owocowac.

Co do tego 'specjalisty' od entomologii, rozne robactwo mnie w zyciu juz gryzlo, ale jeszcza zadna biedronka swoich klow we mnie nie zatopila...

Strony

Skomentuj