Miasto na Florydzie jest objęte kwarantanną z powodu inwazji gigantycznych niebezpiecznych ślimaków

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Władze Florydy są bardzo zaniepokojone kolejną inwazją gigantycznego afrykańskiego ślimaka lądowego.Te ślimaki mogą powodować zapalenie opon mózgowych u ludz. Z tego powodu nawet jedno z miast stanu zostało poddane kwarantannie.

 

Olbrzymi ślimak afrykański lub ślimak wschodnioafrykański Achatina (Achatina fulica) jest w stanie osiągnąć długość ponad 20 centymetrów. To stworzenie jest niezwykle żarłoczne, więc może powodować szkody w roślinności i rolnictwie. Ale najbardziej nieprzyjemne i niepokojące jest to, że te ślimaki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

 

Dzieje się tak, ponieważ przenoszą pasożyta Angiostrongylus cantonensis, który powoduje zapalenie opon mózgowych u ludzi. Gigantycznych ślimaków niełatwo się pozbyć. Po raz pierwszy zauważono je na Florydzie w 1969 roku, a całkowite wytępienie go w tym stanie zajęło lokalnym władzom około 6 lat. Jednak przy drugim odkryciu w 2011 roku ślimaki pozostały przez całą dekadę.

 

Kwarantannę, Departament Rolnictwa i Usług Społecznych Florydy w dniu 24 czerwca wprowadził w mieście New Port Richey w hrabstwie Pasco. I obowiązuje ona do dzisiaj. Urzędnicy z całych sił starają się zniszczyć inwazyjne zwierzę.

 

Stan Floryda posiada infolinię śledzącą ślimaki. Urzędnicy proszą mieszkańców, aby nie dotykali tych zwierząt bez rękawiczek. Co więcej, w ramach kwarantanny „nielegalne jest przemieszczanie gigantycznego afrykańskiego ślimaka lądowego” i obiektów, z którymi miał kontakt bez odpowiedniego zezwolenia. Nie jest jeszcze jasne, czy urzędnicy poradzą sobie z tymi irytującymi stworzeniami.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

ŁO ja p13rd0le ha ha ha ha 

ŁO ja p13rd0le Biggrin ha ha ha ha 

Skoro tak, to proponuję złapać bartosiaka, dudę, niedzielskiego i morawieckiego ogolić na łyso i glacę obłożyć calutką tymi ślimakami Biggrin

 1. Wojciech Olszański & Marcin Osadowski: Bartosiak tworzy emocjonalne zapotrzebowanie na wojnę z Rosją
   Bartosiak tworzy emocjonalne zapotrzebowanie na wojnę z Rosją

   

 2. Elity budują sobie bunkry, tam mają przetrwać wojnę atomową 2022.07.08 www.PL1.tv
  Elity budują sobie bunkry, tam mają przetrwać wojnę atomową 2022.07.08 www.PL1.tv

   

 3. Zapanowała dyktatura ciemniaków 2022.07.07 www.PL1.tv
  Zapanowała dyktatura ciemniaków 2022.07.07 www.PL1.tv

   

 4. Kamienne tablice zła runęły! 2022.07.07 www.PL1.tv
  Kamienne tablice zła runęły! 2022.07.07 www.PL1.tv

   

 5. Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 07.07.2022
  Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 07.07.2022

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Skomentuj