Miami pod wodą, huragan Irma wdziera się na ląd i słabnie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Największy huragan ostatnich lat, Irma, mierzący 600 km średnicy, wdarł się w głąb Ameryki Północnej. Cały półwysep Floryda znalazł się pod wpływem huraganowego wiatru wiejącego od 175 do 220 km/h. Do tego trwały intensywne opady. Huragan Irma wepchnął na Florydę masę wody zmieniając tymczasowo linię brzegową.

Zalane zostało wiele nadmorskich miejscowości w tym słynna dzielnica finansowa Downtown Miami. Rozmiar huraganu spowodował, że jednocześnie zaatakowane zostały wszystkie miasta w stanie Floryda.

Mimo, że wiatr słabnie jest on nadal bardzo silny i w trybie ciągłym utrzymuje się na poziomie 175 km/h. Oznacza to, że Irma jest obecnie huraganem 2 kategorii. Meteorolodzy spodziewają się, że w najbliższych godzinach po wejściu na ląd, huragan Irma przeistoczy się w burze tropikalną.

Tak duży byłby huragan Irma, gdyby znalazł się w Europie

Dopiero wtedy będzie można ocenić skalę destrukcji i rozpocząć świadczenie pomocy poszkodowanym. Zacznie się również długotrwała odbudowa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

Niestety antenami DUGA

Niestety antenami DUGA zasilanymi przez elektrownie jądrowe dysponują tylko rosjanie w naszej okolicy i to co się dzieje w Polsce wskazuje na ich działalność. Wiem na pewno DUGA można ustawić przepływ prądów pogodowych wzdłuż południków ponieważ anteny zatrzymują ich przepływ naturlany z zachodu na wschód Tak robią nad Polską . Wczesniej emitują innymi urzadzeniami wodę z Morza Śródziemnego (podejrzewam rury izotopowe bo mamy do czynienia z fizyka eteru i żądną chemią, dlatego tak łątwo tym manipulować) , jeśli ja moge zrobić dużą burzę za pomoca kilku rur podpiętych do basenu to co oni mogą ? Jeszcze raz emisja wody w powietrze nad morzem śródziemnym , ukierunkowanie i zatrzymanie frontów nad Polską wzdłuż południka i to jest jeszcze podgrzewane (jak w kuchence mikrofalowej) laserami z orbity (mam prawie pewność) celem rozrostu bani wody. Owszem wkomponowują się w okresy czasu kiedy różnice temeperatur są duże i efekty tragiczne. Jeszcze dużo nie robią ale wiele moga modyfikować pogodę tak skutecznie jak widzieliśmy. Tornada nie są całkowice naturalne ale haarp potrafi zrobić falę stojącą ale dużo musi ingerować laser z orbity żeby "poprowadzić" tornado (wręcz się ktoś bawi) ludzie uciekają na zachód Florydy a tornado zmienia kierunek inaczej niż progonozy i tez idzie na zachód. Więcej potrafią w inżyneirii pogodowej specjalne grupy militarne z rosji moga mieć montowane emitry chmur na odziach podwodnych wypływaja w kazdym punkcie oceanu lub morza i rusza produkcja chmur bądź tornad. Ja i moi loedzy amerylańscy dizałają na zlecenie humanitarnie , nawilżamy jakies czesci pustyń clelem odzysku terenów zielonych itd...ryscy albo inni robią to jak załaczonym obrazku. Wiedzę o eterze i mozna sie pokusić czarnej materii zarzucono w poprzednim wieku dość wcześnie (ukryto) no i teraz nikt nic nie wie a bogaci lub lewicowa masoneria się bawi kosztem ludzi. Mają swój plan ale czy to jest mój plan raczej nie , ldatego piszę. Eter można bardzo łatwo modyfikować na wiele (setki) kilometrów przez jedną osobę !!!!  Na szczęście ta wiedza jest dobrze znana w starozytności i wiele można się nauczyć. Np. w Bangkoku pewna grupa ludzi pokazuje ludziom jak schładzać powietrze strasznie to proste. Mając fundusze rosjan i jednoosobowe zarządzanie doprowadzili od 1970 roku urządzenia pogodowe do doskonałości niestety nie działąja one dla naszego dobra !        

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj