Mgliste tsunami spowiło okolice New Jersey

Kategorie: 

Źródło: twitter

W amerykańskim stanie New Jersey zaobserwowano ciekawe zjawisko meteorologiczne. Na horyzoncie nad oceanem można było zobaczyć coś co wyglądało jak potężne tsunami. Z tym, że nie było ono groźne ponieważ nie zawierało wody w stanie ciekłym, ale gazowym.

 

Innymi słowy to co nadciągało nad wybrzeże było po prostu nietypowo uformowaną chmurą mgły. Meteorolodzy sugerują, że pojawienie się takiego czegoś jest przeważnie spowodowane różnicą temperatur na morzu.

Nie jest to zjawisko bardzo często występujące, ale od czasu do czasu warunki pogodowe sprzyjają powstawaniu tak rozległych obszarów występowania mgieł. Zwykle jedna całe zjawisko szybko się rozprasza.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Idealne "zjawisko" do

Idealne "zjawisko" do projekcji we właściwym czasie "MONSTRUALNEGO TSUNAMI" jakie zniszczy ameryke. Takiego jakie często pokazują w ichniejszych hollywoodzkich szmirach. Ciekawe zatem gdzie umieszczone są "nadajniki" tego czegoś, tego zawsze i jedynie bigdy nie widzianego wcześniej "naturalnego zjawiska". Bo przecież nie mogą być na lądzie bo by je ludzie zadeptali w panice, ten drogocenny sprzęt NSA czy innej nwowskiej terroryzownii .... ;p

Portret użytkownika chris

Takie zjawisko nazywa się

Takie zjawisko nazywa się "mgła adwekcyjna" - mgła nie tworzy się stopniowo przy ziemi, lecz przemieszcza z wiatrem.
Mieszkając wiele lat w Trójmieście, napatrzyłem się na to zjawisko każdej zimy. Potrafi ono w ciągu kilku minut zmniejszyć widzialność do kilkudziesięciu metrów. Niebezpieczne dla kierowców.

Skomentuj