Mgławica Andromedy zderzy się z naszą galaktyką

Kategorie: 

http://i.iplsc.com/

Macierzysta galaktyka naszego Układu Słonecznego, znana jako Droga Mleczna, zderzy się z sąsiednią galaktyką - Mgławicą Andromedy. Stanie się to za 4 miliardy lat - informuje NASA, powołując się na rezultaty obserwacji Kosmicznego Teleskopu Hubble'a.

 

O tym, że oba skupiska gwiazd zbliżają się do siebie, naukowcy wiedzą od dawna. Zmierzają ku sobie z prędkością około 400 tys. kilometrów na godzinę. Do tej pory nie było jednak wiadomo, czy dojdzie do pełnej kolizji, czy też jedynie do zahaczenia lub nawet całkowitego rozminięcia się. Brakowało bowiem dokładnego określenia kierunku poruszania się Mgławicy Andromedy.

 

Nasze obserwacje jednoznacznie wskazują, że dojdzie do czołowego zderzenia Mgławicy Andromedy z naszą Drogą Mleczną - poinformował teraz Roeland van der Marel, szef zespołu w Instytucie Naukowym Teleskopu Kosmicznego w Baltimore. Według naukowców, z powodu zderzenia obie spiralne galaktyki połączą się w nową galaktykę eliptyczną. Układ Słoneczny zostanie wtedy prawdopodobnie przerzucony w zupełnie inne miejsce, ale nie ulegnie zagładzie.

 

Źródło: http://rmf24.pl/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Dżyszla
Portret użytkownika Dżyszla

Komentarze

Portret użytkownika ToRReS

   Tak poza tym, to takie

  Tak poza tym, to takie "zderzenie" galaktyk trwałoby dużo dłużej niz istnieje życie na ziemi, układ słoneczny jest umiejscowiony na "ramieniu" galaktyki, niewiadomo jakie bedzie jej ułożenie za tak długi czas, czy bedziemy mieć szczęscie, czy trafimy jako pierwsi w "szpony Andromedy" ?- Niewiadomo, obrót galaktyki trwa około 230 miliony lat, a kręci się z prędkościa 792000 km/h ! Więc jeszcze wszystko może się zdarzyć :) 

Portret użytkownika Dungones

  Tak a bo wy wiecie.Chętnie

 Tak a bo wy wiecie.Chętnie napluł bym wam na twarz (nie redakcji czy administracji serwisu. bądź użytkownikom) tylko tym wszelakim naukowcom którzy myślą, że potrafią cokolwiek przewidzieć...Narazie to zajmijcie się badaniem ziemi bo jakoś dziwnie...żyjemy już od paru ładnych lat, a nadal was coś potrafi zaskoczyć skoro nasza ziemia was zaskakuje to gdzie wy się pchacie do kosmosu? Proszę was! Nic o nim nie wiecie NIC to co wiecie to jest NICDlatego zamiast się zastanawiać nad tym gdzie my jesteśmy i co kiedy gdzie trzaśnie, to zajmijcie się najpierw nami jak ochronić ziemię przed tymi bardziej normalnymi problemami

Portret użytkownika Dżyszla

Ja osobiście powiem jedno -

Ja osobiście powiem jedno - trochę żałuję, że z pewnością będzie piękny spektakl na niebie, którego nie zobaczę :) A co do newsa - to pierwsze na tyle precyzyjne ustalenia. Teoretycznie wiedziano o tym od dawna, jednak brakowało liczb. Teraz się one pojawiły. Choć i tak rozrzut jest duży. Im bardziej galaktyki będą się zbliżać do siebie, tym z pewnością ich relatywna prędkość względem siebie zacznie wzrastać. A co do kasy na badania - owszem, jest to sposób na wyciągnięcie kasy. Bo co nas obchodzi coś, czego - wg innych badań - nawet nasz Układ może nie doczekać Wink Ale każdy z czegoś musi żyć, a ciekawość jest naturą człowieka i naturalne jest dążenie do jej zaspokajania Smile Więc nie widzę aż tak negatywnie finansowania takich badań.

Portret użytkownika suzej wen

....właśnie się zastanawiam

....właśnie się zastanawiam jak to ująć.... pieniądzę leżą na: ziemi...to takie przysłowie ale do naszego postu pasuje: na drodze mlecznej lub andromedzie, lub na scenariuszu najbliższych rokowań na 4 miliardy lat?Ja sie zastanawiam co to za świr finansuje takie scenariusze i badania ??????Czy na tej planecie można zarobić na czymś co może się stać dopiero za 4 miliardy lat? chyba musze zminić prace? czy ktoś wię gdzie trzeba wysłać C.V. w temacie takich rokowań? Myślę, że moge zostać generalnym dyrektorem do spraw bliżej nie doczekanej przyszłości....

co ma być to będzie

Portret użytkownika suzej wen

wszystkie te spekulacje

wszystkie te spekulacje sprowadzają się do jednego....do pozyskania budżetu na kolejne badania by móc dalej spekulować nad ewentualnym scenariuszem czegoś czego nigdy nie doświadczymyte zależności wijące się w spekulacjach na temat zderzenia się galaktych pomagają doić skarby państw na horendalne kwoty by tu i teraz niektórym uczonym zapewnić stałą posadkę za ciężkie miliony....na wiele świetlnych lat......czy nie mam racji? Proponuję powołać globalną komisje, która będzie spekulować nad sensem niektórych spekulacji..........wtedy spadnie globalnie odsetek bezrobocia na naszej planecie a i budżety państw zostaną mniej wydojone

co ma być to będzie

Strony

Skomentuj