Mgła na Jowiszu zaskoczyła naukowców

Kategorie: 

Źródło: NASA/Sonda Juno

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała nowe zdjęcia wykonane przez sondę kosmiczną Juno, który znajduje się na orbicie Jowisza od lata 2016 roku. Oba obrazy pokazują masywne pasy chmur na tej planecie.

 

Pierwsze zdjęcie zostało zrobione 17 lutego 2020 roku, kiedy statek kosmiczny znajdował się w odległości 25 120 kilometrów od planety. Zdjęcie pokazuje pasma zamglenia nad głównymi chmurami w atmosferze Jowisza (pionowo w środku obrazu). Mgła na największej planecie Układu Słonecznego pozostaje tajemnicą, naukowcy nie są w stanie ustalić jej przyczyny ani składu.

NASA udostępniła także inne zdjęcie wykonane 10 kwietnia i w znacznie bliższej odległości - 8650 kilometrów. Na tym zdjęciu widoczne są małe chmury, które naukowcy nazwali „pop-upami”, ponieważ wyraźnie wyróżniają się na granicy wirów atmosferycznych.

Warta miliard dolarów sonda Juno została wyniesiona 5 sierpnia 2011 roku, a w lipcu 2016 dotarła do Jowisza. Od początku zajmuje się obserwacją jowiszowych chmur i przesłała na Ziemię wiele fascynujących zdjęć. NASA chce wykonać kompletną mapę Jowisza. Jest to jedno z głównych założeń tej misji kosmicznej. W tym celu, sonda Juno wykonuje regularne przeloty w pobliżu planety. 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Jak chodzi o moją opinię o

Jak chodzi o moją opinię o NASA to na początek niech spytają dział grafiki czy przypadkiem ktoś nie maznął kreski rysikiem... Agencja kosmiczna, która działa jak studio grafiki komputerowej i pisze powieści sci-fi powinna już dawno przejść na produkcję komiksów.

Portret użytkownika Józek sprzedawca bluzek

Kiedy te durnie zrozumieją,

Kiedy te durnie zrozumieją, że ocieplenie dotyczy całego Układu Słonecznego, widać to w zmianach atmosferyczych poszczególnych planet... W Jowiszu tym bardziej ze względu na jego rozmiar i masę, które powodują pochłanianie dużej ilości promieniowania galaktycznego, w które obecnie się dostaliśmy. 

Portret użytkownika gad

Ładne zdjęcia malowane. Poza

Ładne zdjęcia malowane. Poza tym mgła na Jowiszu, to tylko na grafice komputerowej. Ludzie dalej myślą, że lecimy gdzieś na ziemiaku w pusce kosmosu. Tłamstwa NASA SZATANA wykonało swoją robotę. Ludzie myślą że Boga nie ma. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

oni naprawdę myślą że te

oni naprawdę myślą że te wszystkie kolorowe obrazki to zdjęcia, i nawet gdy im pokażesz wypowiedzi "specjalistów" z naza którzy przyznają że to grafika komputerowa to i tak w to nie uwierzą, tak bardzo pokochali te ko(s)miczne podróże. Gwiezdne wojny, startreki , lejdi gagi, koronaświrusy, polityczne kukiełki i całe to medialne g.wno jest dla nich tak samo rzeczywiste jak ich wolność, której się zrzekli by żyć w "bezpiecznej" bezbożnej iluzji.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika dobra rada

" NASA chce wykonać kompletną

" NASA chce wykonać kompletną mapę Jowisza."

Ale czego mapę chcą zrobić? Chmur? Życzę powodzenia, niech zaczną na Ziemi.

 

"Mgła na największej planecie Układu Słonecznego pozostaje tajemnicą, naukowcy nie są w stanie ustalić jej przyczyny ani składu."

Nie wiedzą skąd się bierze ta mgła, nie wiedzą czym jest. Ale za to na pewno wiedzą, że Jowisz jest planetą gazową i wszędzie to trąbią, a barany powtarzają.

Skomentuj