Mężczyzna zamontował aparat fotograficzny w swoim prawym oczodole

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rob Spence, filmowiec z Toronto, stracił oko w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Zamiast tradycyjnego, szklanego oka, mężczyzna zdecydował się na wbudowanie w swój oczodół kamery. Chociaż mężczyzna nie jest w stanie widzieć obrazu przez swoje prawe oko, może nagrywać nim 30-minutowe filmy.  

Choć słowo „cyborg” kojarzy się powszechnie z tematyką science-fiction, coraz więcej ludzi udoskonala swoje ciała za pomocą nowych technologii. Wielu z nich pokonuje w ten sposób ograniczenia własnego ciała, często wynikające z niepełnosprawności.

Jednak wraz z postępem cywilizacji ludzie zaczynają eksperymentować, starając się zwiększać swoje bazowe możliwości. Twórcy nowych technologii, tacy jak Elon Musk lub Bryan Johnson, pracują już nad systemami integrującymi ludzki mózg z komputerem.

 

Każda nowa zdolność, zapewniana przez nowe technologie, niesie jednak ze sobą obawy natury etycznej. Na przykład, nie każdego będzie stać na udoskonalanie swojego umysłu oraz ciała. Dostęp do wyższych poziomów zdolności fizycznych lub poznawczych może prowadzić jedynie do pogłębienia przepaści między klasami w społeczeństwie.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Creed1

"Coma" pamiętam jako świetny

"Coma" pamiętam jako świetny film. Z przyjemnością sobie przypomnę, choć pewnie się zestarzał. Od razu skojarzył mi się "Koziorożec 1". Nie przepadam za filmowymi latami 70', jednak miały swoisty klimat... "Gorączka sobotniej nocy"? Wink

Strony

Skomentuj