Mężczyzna próbował wykraść z katedry w Salisbury Wielką Kartę Swobód

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Mężczyzna został aresztowany podczas próby kradzieży z wystawy w katedrze w Salisbury, słynny brytyjski dokument, Wielką Kartę Swobód.

Jak poinformowała policja, złodziej próbował przy pomocy młotka zbić grubą szybę chroniącą cenny dokument. Mężczyzna chyba nie był świadomy, że takie działanie natychmiastowo uruchomi alarm. Szybka reakcja ochrony sprawiła, że nikt nie odniósł obrażeń, a żaden obiekt nie uległ zniszczeniu.

 

Mężczyzna został obezwładniony i powalony na ziemię podczas próby ucieczki. 45-latka aresztowano pod zarzutem próby kradzieży i napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna został zabrany na komisariat, gdzie odbyły się przesłuchania, lecz do tej pory nie są znane motywy jego zachowania.

Warto przypomnieć, że Wielka Karta Swobód to dokument wydany przez króla Jana bez Ziemi w 1215 roku. Jest uważana za jeden z najbardziej znaczących manuskryptów prawnych w historii Wielkiej Brytanii. Do dziś zachowały się tylko cztery egzemplarze, a w najlepszym stanie znajduje się właśnie dokument przechowywany na wystawie w katedrze w Salisbury.

 

Wielka Karta Swobód była pierwszym aktem prawnym, który zapewniał każdemu prawo do sprawiedliwego i rzetelnego procesu sądowego. Niewątpliwie taki proces czeka teraz oskarżonego 45-latka...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Skomentuj