Meteoryt zawiera skamieniałe mikroby. Czy to dowód na pozaziemskie życie?

Kategorie: 

Źródło: Eunostos (Wikipedia)

Po zbadaniu skamieniałych mikroorganizmów z meteorytu, który spadł w 1864 roku w pobliżu francuskiej wioski Orgueil, naukowcy odnaleźli na nich skamieniałe mikroorganizmy. Odkrycie, zostało opisane przez Wspólny Instytut Badań Jądrowych (ZIBJ).

 

Meteoryt Orgueil jest jednym z najstarszych i ma pochodzenie kometarne. Wiekiem jego powstawania, jest porównywalny z wiekiem Układu Słonecznego. Przez długi czas, analizowano jego skład i historię, ale dopiero niedawno, natrafiono na unikalne znaleziska, które dają powody by sądzić, że życie na Ziemi zostało sprowadzone z kosmosu.


Fragment meteorytu Orgueil. Aut. Françoise Foliot

Według jednego z autorów badania, młodszego badacza JINR, Antona Ryumina, wśród znalezionych substancji organicznych jest jedna, która znajduje się w ziemskich skałach osadowych. Na podstawie dostępnych danych, możemy stwierdzić, że są to szczątki kopalne, a po drugie mikroorganizmy powstałe przed upadkiem. Naukowcy studzą jednak entuzjazm osób chcących ogłosić istnienie życia na innych planetach. Nadal nie wykluczono zupełnie, że meteoryt jest pochodzenia ziemskiego. Wystarczająco silne uderzenie asteroidy mogłoby wystrzelić fragment skorypy ziemskiej w kosmos.

"Skład izotopowy tych meteorytów pokazuje, że nie są one pochodzenia lądowego ani księżycowego. Na przykład w Orgueil istnieje duża liczba struktur, które odpowiadają morfologicznie bakteriom i algom eukariotycznym, ich gęstość jest bardzo wysoka."

Starożytność skamieniałych mikroorganizmów Orgueil została potwierdzona badaniami zawartości azotu w materii organicznej. Jednocześnie naukowcy odkryli, że znalezione mikroorganizmy kopalne żyły w środowisku wodnym. Innym interesującym odkryciem naukowców jest to, że w Orhei znaleziono bakterie magnetotaktyczne z magnetosomami. Sugeruje to, że bakteria musiała powstać na obiekcie, który wytwarza własne pole magnetyczne.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika demodemo

  "w Orhei znaleziono

  "w Orhei znaleziono bakterie magnetotaktyczne z magnetosomami. Sugeruje to, że bakteria musiała powstać na obiekcie, który wytwarza własne pole magnetyczne "

czyli jest to skamielina pochodzenia ziemskiego gdyż wg modelów teoretycznych tylko planety moga posiadać pole magnetyczne .

Ewentualnością mo,że być pochodzenie z pasa planetoid między marsem a jowiszem , który wg. niektórych teorii jest pozostałością po rozbitej planecie w wyniku kolizji z jakimś ciałem kosmicznym i jej fragmenty mogą docierać do ziemi - ale to jest tylko teoria nie mniej jednak to była teortycznie planeta.

Skomentuj