Meteoryt uderzył w Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: NASA

Jeden z paneli słonecznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) został uderzony przez mikrometeoryt. O uszkodzeniu poinformowano w dniu wczorajszym. Nikt nie wie, kiedy doszło do impaktu, wiadomo za to, że uszkodzone są przewody chłodnicze.

 

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem kompleksu działań w celu rozwiązania problemu, jaki wywołało to zdarzenie. Według źródeł prasowych pracuje nad tym obecnie zespół amerykańsko-rosyjskich specjalistów. Ich zadaniem ma być też ogólna ocena stanu stacji kosmicznej.

 

Całkiem niedawno, bo w sierpniu tego roku rosyjscy kosmonauci, Jurij Malenchenko i Giennadija Padalka zainstalowali podczas spaceru kosmicznego specjalne osłony przeciwko uderzeniom meteorytów. Stacji zagrażają też tony śmieci kosmicznych. ISS często musi manewrować, na przykład ostatnio, gdy w okolicy stacji przelatywały szczątki satelity Iridium-33. Wtedy orbitę stacji podniesiono o kilometr. Nie zawsze jednak przelot szczątków czy meteorytów da się przewidzieć z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego do takich zdarzeń jak to właśnie ujawnione z pewnością dojdzie jeszcze nie raz.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Israfel

W dniu dzisiejszym doszło do

W dniu dzisiejszym doszło do wielu impaktów. Nastąpiło to podczas uruchamiania silnika głównego.
Konkretnie wyglądało to tak: z dużą prędkością przemknął koło mnie jakiś niezidentyfikowany obiekt i zobaczyłem na szybie kokpitu ślady mikrometeorytów. Żona uparcie twierdzi, że to ziarenka piasku a koło nas przejeżdżał sąsiad z trzeciego piętra z urwanym chlapaczem, ale ja wiem swoje.
Po uruchomieniu silnika głównego wykonałem manewr zmiany pozycji o dwa metry w lewo z jednoczesnym zwiększeniem prędkości, w celu właczenia się do ruchu.
Jutro za dnia przeprowadzę inspekcję przewodów paliwowych. Licho nie śpi.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika fakir

i tak dziwne że zdarza się to

i tak dziwne że zdarza się to raz na ruski rok... a sprzętu lata tyle na orbitach, że niedługo gwiazd nie będzie widać i mimo to jeden jedyny przypadek małego kamyka który został od razu okrzyknięty mianem meteorytu Smile

nawiasem mówiąc przydałby się jakiś meteoryt w cyrku...

Skomentuj