Meteoryt spadł na dom pod Paryżem, nikt nie ucierpiał

Kategorie: 

answers.com

W podparyskim regionie metropolitalnym Ile-de-France doszło do zjawiska w postaci impaktu meteorytu z budynkiem. Meteoryt spadł na dom rodziny zamieszkującej południowe przedmieścia Paryża.

 

Na szczęście właściciele w czasie zdarzenia znajdowali się na wakacjach. Po powrocie zorientowali się, że coś się stało z powodu wycieku wody z uszkodzonych rur.

 

Jak podaje dziennik Le Soir wezwany na pomoc dekarz był zdumiony, że można dokonać takich zniszczeń i wskazywał na to, że musiało być to coś, co uderzyło z dużą prędkością pod odpowiednim kątem.

 

Zdanie dekarza potwierdził wezwany na miejsce naukowiec, Alain Carion, specjalista do spraw minerałów. Udało się odnaleźć 88 gramów pozostałości meteorytu z charakterystycznymi porami od wysokiej temperatury, jakie kosmiczna skała uzyskała przy wejściu w ziemska atmosferę.

 

"To jest super rzadkie zjawisko' kontynuował Carion "Było tylko 50 upadków meteorytów we Francji w ciągu ostatnich 400 lat"

 

Naukowiec uważa, że meteoryt mógł pochodzić z okolic pasa między Jowiszem a Marsem. Meteoryt, który spadł na dom we Francji jest niczym w porównaniu do innych, jakie kończyły żywot na Ziemi. Największy, jaki znamy nazywa się Hoba, miał 60 ton i upadł 80 000 lat temu na terytorium dzisiejszej Namibii.

 

Niewiele osób wie, że gram meteorytu można sprzedać za ponad 4000 zł. Jednak właściciele dziurawego dachu spod Paryża planują zachować 88gramową jajowatą pamiątkę i nie zamierzają się z nim rozstawać.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MARIUS

Chyba meteoryt jeszcze raz

Chyba meteoryt jeszcze raz pod paryzem.
Okolo 2 tygodnie temu  pod paryzem  po polnocy ( po 10 grudnia 2012) bylem swiadkiem zjawiaska podobnego do opisanego z sycyli cytuje" w trakcie lotu pozostawiał on za sobą długi czerwony ślad a odnalazła go, gdyż upadł w pobliżu jej domu w Palermo."Czy zostalo to gdzies opisane,czy moze inni tez to widzieli ?

Portret użytkownika poszukiwacz

Czy Nostradamus przewidział

Czy Nostradamus przewidział właśnie ten czas?"Dziecko urodzi się z dwoma zębami"Kamienie będą padać w Toskanii jak deszcz,Kilka lat później nie będzie ani pszenicy,ani jęczmienia,Aby zaspokoić tych, którzy osłabną z głodu"  Czy ma to coś wspólnego z Nibiru (co 3600 lat), czy może z przebiegunowaniem i aktywnością Słońca (co 11500 lat)? 

Strony

Skomentuj