Meteoryt przeleciał przez dach kamienicy w Norwegii i wpadł do mieszkania

Kategorie: 

AFP

W Oslo, kawałek meteorytu uderzył w dach domu i przebił się do mieszkania. Nikomu na szczęście nic się nie stało. To bardzo rzadkie zjawisko, aby meteoryt przebił dach i wpadł do mieszkania.

 

Zdaniem ekspertów, kamień o wadze 585 gramów może być częścią meteorytu, który leciał nad Norwegią dnia 1 marca.  Jest to dość rzadki kamień o typu brekcja składający się z węglików i fragmentów większej ilości skał.

 

Rodzina, która odnalazła fragment meteorytu, chce go zatrzymać w Norwegii, i rozważa możliwość przekazania go do muzeum. Właściciele meteorytów mają również możliwość sprzedania ich w bardzo atrakcyjnej cenie.  Na przykład, 1 gram meteorytu z Marsa warty jest około 670 euro. 

 

Źródło: AFP

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Meteorytoman

Nie tak dawno mieliśmy

Nie tak dawno mieliśmy przebity dach budynku w Sołtmanach w Warmińsko Mazurskim. Znalazca fragment meteorytu zobowiązany jest oddać do badań. Na czarnym rynku cena takigo hamera to 10-40$ za gram w zależności od kawałka jego wielkości i przede wszystkim rodzaju. Polecam meteoryty.sklepna5.pl można trochę poczytać o meteorytach i zorientować się w cenach. 

Strony

Skomentuj