Meteoryt nad Briańskiem wywołał ożywione dyskusje w sieci

Kategorie: 

Źródło: http://rus-bel.online/4091-bryanskie-socialnye-seti-obsuzhdayut-prolet-meteorita-nad-gorodom/

Wieczorem 12 maja br. na forum internetowym „Typlicznyj Briańsk” pojawiła się informacja, że nad miastem przeleciał meteoryt. Wywołało to poruszenie wśród ludzi. Rozwinęła się aktywna dyskusja w szerszej grupie. Wielu potwierdziło, że widziało nad miastem niezwykle jasny i szybko przemieszczający się obiekt.

 

 

Niektórzy uważają, że był to samolot, a jeszcze inni, że UFO. Są i tacy, którzy kwestionują wydarzenie, które miało mieć miejsce w piątek wieczorem 12 maja br. Rozpowszechniane są jednak pogłoski o upadku ciała niebieskiego w okolicach miasta.

 

Większość świadków relacjonuje, że obiekt widoczny był tylko przez 2 -3 sekundy i mogły go uchwycić rejestratory samochodowe lub kamery umieszczone w mieście. Na razie nikt nie przedstawił przekonywujących materiałów na ten temat. Najprawdopodobniej ciało niebieskie było częścią roju meteorytów eta Akwarydy (η Akwarydy, ETA), generowanego przez Kometę Halleya. Nasza planeta przechodzi przez niego w maju każdego roku.

 

Źródło: http://rus-bel.online/4091-bryanskie-socialnye-seti-obsuzhdayut-prolet-meteorita-nad-gorodom/

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj